Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenység és leves?

Gluténérzékenység és leves?

Figyelt kérdés
Ha olyan levest eszek, amibe bele lett főzve a tészta, de magát a tésztát nem eszem meg, az gond?

2021. ápr. 20. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
HA tényleg gluténérzékeny vagy - nem csak te találtad ki -, akkor az is elég, ha valaki tésztás kanállal belenyúlt a levesbe (de a levesbe nincs belefözve a tészta, hanem külön) ahhoz, hogy napokig görcseid legyenek, meg nagyon rosszul érezd magad.
2021. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az gond. Simán belefő.
2021. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 alletta ***** válasza:
100%
igen gond, hisz "lisztes" levest eszel.
2021. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm azért nem jár a lányával fagyizni, mert igaz, hogy maga a fagyi ki van írva, hogy gluténmentes, de felette nyúlnak át a tölcsérekkel. Inkább kap a kiscsaj csomagolt jégkrémet.
2021. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő! Mindenkinek másmilyen formában jelenik meg a gluténérzékenység, én csak puffadok és hányingerem van, kínzó görcseim nincsenek.

Azért mindenkinek köszönöm a választ!

2021. ápr. 20. 17:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki érzékeny a gluténra, annak a glutén elpusztíthatja a bélbolyhait. Ha nincsenek bélbolyhai valakinek, nem szívódnak fel a tápanyagok, amiket bevisz, súlyos hiánybetegsége alakulhat ki.

Tünetektől függetlenül nem érdemes ezzel viccelni. Ha érzékeny vagy a gluténra, ne egyél olyan levest, amibe gluténtartalmú tészta főtt.

2021. ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem szándékoztam enni a levesből csak azért, mert nincsenek annyira komoly tüneteim. Azért köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 21. 09:57
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, az, hogy nem halsz meg a fájdalomtól, lófingot nem jelent, egy kanállal SEM ehetsz a lisztes dolgokból.

A bélbolyhaid ugyanis minden lisztes falat után pusztulnak, és előbb-utóbb pl rák is kialakulhat.


Sok ideig én sem voltam rosszul, csak kicsit puffadtam - akkor még nem gondoltunk cölire -, aztán ebből a puffadásból gyakorlatilag egyik hétről a másikra lett olyan gyomor- és bélgörcs, hogy azt hittem, elpatkolok pl nagywc közben.

2021. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#1 ez nem egészen így van. Én egész kicsi korom óta gluténos vagyok, és semmi bajom ha véletlen eszek valami olyat. Ez más, hogy kinél mennyire súlyos
2021. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as!! NEM szándékoztam enni.....
2021. ápr. 21. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!