Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Öcsém nagyon sokat hízott...

Öcsém nagyon sokat hízott mostanában a lezárások és az otthonlét miatt, hogyan motiválhatnám?

Figyelt kérdés
15 éves, sosem volt sovány, mindig volt rajta egy pici felesleg. De vizilabdázik szóval mindig erős meg sportos volt. Amikor kezdődtek a lezárások akkor beszorult a lakásba és abbamaradtak az edzések. Egy darabig próbált otthon mozogni, de ez aztán hamar abbamaradt. Sajnos én nem lakom már otthon, és szüleink pedig nem tudtak odafigyelni rá, mert nekik járni kellett dolgozni rendesen. Így pedig nagyon elkanászodott. Rettentő lusta lett és nagyon sokat eszik. Ennek az eredménye az lett hogy 22 kilót hízott! Én pedig aggódom érte mert azt látom, hogy nem motivált, hogy leadja vagy legalább visszavegyen a kajálásból. Most hogy nyitnak újra a dolgok talán javul a helyzet, de pl nem tudom hogy fog tudni vizilabdázni újra mert nagyon nincs formában.

2021. ápr. 23. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Egyutt kell edzeni!!
2021. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyilván jó lenne de nem vagyok otthon. Kb havonta látogatok haza, vírus idején még ez is lecsökkent. Így meg nem mindig van idő egy hétvégén hogy még edzünk is. Volt már hogy hívtam, de az esetek döntő részében nincs kedve, ha meg nagy ritkán mégis akkor hamar kifárad.
2021. ápr. 23. 19:27
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Oh, akkor ez igy nehezebb lesz. Baratok, szulok?

Esetleg, ha kapna egy uj sportcipot/nadragot barmit, amit edzeshez hasznalhatna. Vagy lenne egy crush-a, akkor tuti motivaltabb lenne.

2021. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát semmiképpen se szekálással. Tényleg valami olyan kéne, hogy együtt csinálni vele, nem csak utasítani. De ez ugye nem játszik. Mondjuk én a tárgyi ajándékot annyira nem látom jónak. Kicsit olyan mint mikor szappant veszel valakinek mert büdös :D

Szülőkkel közösen lehetne kitalálni valamit. Egyébként... oké hogy nem voltak otthon napközben de nem mondták egy év alatt h fiacskám figyej már oda?

2021. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Az senkiben fel sem merül, hogy minek eszik annyit? A kevesebb kaja a legolcsóbb és legkevesebb feladattal járó fogyókúra.
2021. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Anyum sosem volt egy megmondó ember. Apám meg szerintem azért sem mondja a dolgot, mert igazából ő is felszedett egy bő 10est. Mondtam is neki, hogy edzhetnének együtt, de mindig csak majd majd és sosem történik semmi. Az meg hogy mennyit eszik. Általában van készítve étel, de nagyon sokszor még ezen felül rendel magának egy extra étkezést kb
2021. ápr. 23. 21:16
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Akkor mi a francon csodálkoznak? Ők maguk nem akarnak lefogyni.
2021. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Neki magának kell belátnia azt, hogy változtatni kell, neki kell éreznie azt, hogy ez így nem jó, és neki kell akarnia azt, hogy változzon a helyzete. Saját tapasztalatból mondom, hogy a b***sztatással, piszkálással, beszólásokkal, becsmérléssel, megalázásokkal semmit nem fogsz elérni, maximum mégjobban magába fordul és bánatában is eszik majd, nem csak unalmában.

1x normálisan nem megalázva őt, elmondhatod, hogy egészségtelenül él, ês beteg lesz, ha így folytatja, de ha ő erre lelkileg nem áll készen, hiàba kényszerítenek rá bármilyen étrendet, mozgást, nem lesz tartós eredménye.

2021. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van. Te nem fogod tudni eldönteni helyette, ha erőlteted csak még inkább dacolni fog. Egyszer kultúráltan beszélgess el vele hogy mit gondolsz, de aztán engedd el. A saját nyugalmadnak is az tesz a legjobbat ha elfogadod. Állj hozzá úgy, hogy az öcséd mostantól túlsúlyos és ez van. Aztán ha látod hogy fordul a kocka akkor segíted és támogatod.

Hidd el átérzem hogy nehéz. Legjobb barátom versenyszerűen úszott, majd abbahagyta és a szállkás 75 kilójáról felment 130ra pár év alatt. Szokatlan volt és nagyon bökte a csőröm meg aggódtam is hogy egyre csak hízik. De azzal hogy folyton fontoskodtam csak feszültséget keltettem. El kellett fogadnom hogy ő mostantól ilyen, és majd saját döntése kell, hogy legyen ha változtat.

2021. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És ugyanez vonatkozik édesapádra is.
2021. ápr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!