Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlevéses evés zavarral...

Túlevéses evés zavarral kuzdok. Melyik ezzel a témával foglalkozó könyvet vegyem meg?

Figyelt kérdés

Lukacs Liza: Éhes lélek gyógyítása vagy Lenyelt vágyak című könyve jobb?

Melyik segitene tobbet?

Melyiket ajánlanád?



2021. máj. 1. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Szvsz ezeket a könyveket mindig csak pénzlehúzásnak tartottam, az olvasásukat pedig pótcselekvésnek. Úgy csinálsz, mintha foglalkoznál a problémával, miközben csak az időt húzod.


Azt ajánlom, te ülj le és gondolkodj el magadról. Azonosítsd, mik vagy mik lehetnek azok az okok, amik a problémádra vezetnek és dolgozz azok megszüntetésén. Innentől kezdve már csak önuralom kérdése, ami megint csak belülről jön és nem egy könyvből fogod megtanulni.

2021. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván egy konyv nem megoldas, de iranyt mutathat hogy mégis hogyan tudnék kilábalni ebbol a helyzetbol, milyen lelki okok miatt alakulhstott ki. Nemtudom hogy neked volt e hasonlo problemad, de a valaszodbol kovetkeztetve valoszinuleg nem. Tobb ev szenvedes es a semmibol előtörő falásrohamok utan nem sajnalok 2000ft-ot egy ilyen konyvre.
2021. máj. 1. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Hát túlevés zavarom pont nem, de mindenkinek vannak nehéz időszakai, kényszerbetegségei, rossz időszakai, rossz szokásai, amit le akar vetkőzni. Nekem is volt ilyen, rossz hatással volt a mentális és és fizikai egészségemre, mégis évekig önfejlesztő fäszságokkal "kezeltem", amikből majd jól megtudom, hogy változtassam meg az életem.


Egytől egyig ökörség volt az összes. Amire szükségem volt, az egészen konkrétan csinálni valamit. Elkezdtem sportolni, ezen keresztül le tudtam vezetni a felgyülemlett stresszt és több időt töltöttem közösségben is. Egy nap egyszerűen úgy döntöttem, minden önfejlesztő fäszságtól függetlenül, hogy egy napig sem halogatok tovább és beleugrottam.


De persze te biztosan más vagy, rajtad majd egy könyv fog segíteni. Ez esetben nyugodtan válaszd az elsőt, ami a kezedbe akad. Ugyanakkora ökörség az összes.

2021. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En szenvedtem ilyenben, mindkét könyvet olvastam, illetve van egy konyv ami ilyen bulimia onsegito konyv. Nem emlékszem mi volt a címe, használtan tudtam mar csak megrendelni de az rengeteget segített en annak segítségével tudtam leallni. Szóval szerintem abszolút jo megoldás lehet de emellett ha van lehetőséged érdemes pszichológust felkeresni, mert nekem pl a túlevést sikerult leküzdeni (nem egyik napról a másikra), de attól függetlenül utána szuksegem volt segítségre
2021. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!