Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokjak le a csokievésről?

Hogyan szokjak le a csokievésről?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem a csokit, de az utóbbi időben szabályosan csoki és cukorfüggő lettem. Nincs olyan nap, hogy ne tömném tele magam édességgel. Ha egy nap nem eszem, egész nap borzalmasan vágyódom utána. (Mint ma) Nem vagyok (még) elhízva, mert ha csokit eszem, rendes kaját nem is veszek magamhoz

2021. máj. 14. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Hamarosan egyszerre leszel hiánybeteg és kövér. Ne legyen itthon csoki, te se vegyél, és kérd meg a családtagjaidat, hogy ők se vegyenek. Ha egyre ritkábban eszed, akkor nem is fogod annyira kívánni. A csoki is úgy működik, mint pl a kábítószerek, dopamin és endorfin, meg más öröm hormonok szabadulnak fel az agyban, ezért függőséget okoz. Akaraterővel, önfegyelemmel lehet leszokni róla. Amúgy mértékkel lehet enni, abban nincs semmi rossz.
2021. máj. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* itthon =otthon
2021. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minta egy hónapja én írtam volna...

Nekem egy nagy trauma után jött ez, hogy hónapokig kb. halálra zabáltam magam csokoládéval, és csak akkor éreztem azt, hogy kicsit elviselhetőbb minden, ha csokit ettem. (Szerencsére legalább nem híztam, gondolom, a stressz miatt)

Majdnem kiírtam egy kérdést, de tudtam, hogy erre egy válasz van: önfegyelem.

Hetekig mondtam magamnak, hogy "holnap aztán tényleg", de már reggeli után nyúltam a csoki után - még túlságosan össze voltam zuhanva.

Aztán egy nap úgy ébredtem, hogy aznap egy kicsit jobban éreztem magam, és úgy éreztem, aznap menni fog az átállás. Azt az első napot kibírtam (nem is olt olyan nehéz), és azóta nem is "estem vissza".


Én nem hiszek abban, hogy egyáltalán ne egyél csokit, bár van, akinek az a könnyebb. Én 1 hétig nem is kívántam egyáltalán, azóta napi 1-2 kocka csoki elég (de nem is kívánom minden nap). Szerintem nagyon jó, ha megtanulod beosztani.


Napi 1-2-szer szoktam rágózni, ha úgy érzem, nagyon kellene rágcsálni valamit vagy ha épp uzsonnaidő van, akkor eszem egy kis sajtot, túrót, gyümölcsöt, ilyesmit.

Nincs más "trükk".

2021. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!