Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ajánlotok tejmentes...

Mit ajánlotok tejmentes étkezésben?

Figyelt kérdés
ELég rosszul reagál a szervezetem mostanság a tejre, a laktózmentesre is, így tejmentes étkezésre lettem kényszerülve. Ti milyen ételeket szoktatok csinálni/venni ami jó nektek? És esetleg ti hogy jöttetek rá, vagy mik voltak a tünetek stb is érdekelne. Meg persze ötletek:) köszi

2021. máj. 18. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én átlagosan étkezem, úgy 15-20 féle ételt szoktunk itthon főzni felváltva, illetve néha-néha valami különlegesebbet. Most végiggondoltam, hogy melyikhez kell tej, és talán 2-höz, az egyik a palacsinta (elvileg lehet tej nélkül is csinálni), másik meg a krumplipüré. Szóval szerintem épp az a nehéz, ha az ember tejet akar csempészni az ételeibe. Nálad hogy-hogy ekkora a hangsúly a tejen? Nem tudnád szimplán elhagyni azokat a kajákat amiben van? Egyébként van mandula-, kókusz- és rizstej is, ezeket érdemes lehet megpróbálni, ha a normál állati eredetű nem fekszik. Én még nem próbáltam őket, mert nem volt rá szükségem (illetve nálunk a kisboltban nem lehet kapni), de sokan esküdnek rá hogy jó.
2021. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is tudni kéne, hogy csak a tejet nem bírod-e, vagy a savanyított/érlelt tejtermékeket sem (kefír, joghurt, érlelt sajtok, vaj)

Mert ha ezeket tudnád enni,akkor nincsen semmi extra teendőd.


Ha viszont 100%-ban kerülsz mindent ami tej (amit szerintem nem érdemes, ha nincs igazolt tejallergiád/laktózérzékenységed), akkor javasolt több olajos magot, tojást, gombát, mákot fogyasztanod.

A tej pótlására léteznek növényi tejek, de horror áron, szóval azt javaslom készítsd házilag, erre rengeteg recept van a neten. Készíthetsz kókuszból (kókuszreszelék kell csak hozzá), mákból, mandulából, mogyoróból, zabból, rizsből tejet, kevés munkával elég sokat és kb. 10-ed annyiért, mint készen.

Tejföl, joghurt pótlása nehezebb, ezt is lehet házilag, de macerás. Ezekből a dr.Oetker Creme Vega nekem bejött annó kefír helyett, érdemes nézni az akciókat, mert sokszor az Aldiban, Sparban 250ft-ért is lehet kapni 400 helyett. Joghurtból vannak az ALpro,Joya termékek, de nekem a Dm sajátmárkás kesu- vagy kókuszjoghurtok váltak be, ezek nagyon finomak, és baráti az áruk! Növényi tejszínek is vannak, Eurofamilyben nézz körbe.


Étrendkiegészítésre kálcium, D-vitamin, B komplex jól jöhet esetleg.

2021. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tejet a legkönnyebb helyettesíteni nekem. Szinte bármit tudok enni, amit eddig, csak növényi tejből (boltban is van és főzni is lehet csomó mindenből, kókusz, rizs, mandula, kesudió, zab, bab, szója, stb.) Főzőtejszín is van növényi változatban, de azt is lehet főzni azt is, nekem rizsből jött be eddig a legjobban. A sajt problémásabb, de arra is vannak bolti opciók és azt is lehet otthon csinálni, bár az bonyolultabb. Ha bolti, akkor én a violife-ot szeretem, de mértékkel, mert elég drága. Tejfölre dr. oetker creme vega terméke tökéletes, teljesen olyan, mint az igazi tejföl. Joghurtból az alprot szeretem, de abból van választék. Túrót lehet csinálni kölesből, bár az ezért nem teljesen olyan, mint az igazi, de egész jó:)
2021. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vajat elfelejtettem, azt lehet pótolni ghí-vel, amit szintén csinálhatsz otthon rendes vajból vagy egyes receptekben kókuszzsírral. Az íze nem olyan egyiknek sem, de az állag szempontjából hasonlóan viselkednek.
2021. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!