Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha 1 honapban 1szer eszem...

Ha 1 honapban 1szer eszem tejtermeket az baj?

Figyelt kérdés
Tejmentesen szeretnek enni, de nem szeretnem ha a szervezetem elfelejtene megemeszteni a laktozt.

2018. szept. 16. 10:49
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Na most akkor döntsd el mit akarsz.
2018. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Ha tejmentesen akarsz élni, mit számít, hogy meg tudod-e emészteni a laktózt?
2018. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert ha pl idosebb leszek es ugy dontok meg szeretnek enni vmit ami tejes akk ne legyen bajom tole. De ez egeszseges ha csak havi1?
2018. szept. 16. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a havi 1 alkalom kevés ahhoz, hogy fenntartsd a laktáz enzim termelésedet. De nem tudom, ehhez milyen gyakran kellene laktóztartalmú tejtermékeket fogyasztani.

Amúgy ha később mégsem bírnád a tejet (ez akkor is előfordulhat, ha továbbra is minden nap innád), akkor még mindig ihatsz laktózmenteset, vagy szedhetsz a tej mellé laktázenzim tablettát.

2018. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy genetikailag laktózintoleráns, akkor nem is fogsz véglegesen azzá válni.


Kétféle laktózintolerancia van:

1. genetikai: a szervezet KÉPTELEN a laktáz enzim termelésére és emiatt a laktóz lebontására

2. a felnövéssel, anyatej elhagyásával egybekötött: ahogy a csecsemő, kisgyermek már nem igényel anyatejet és elválasztja magát, egyre kevesebb laktáz enzim termelődik, míg meg nem szűnik a termelése, hiszen az ember természetes táplálékforrásai között az anyatejen kívül nem szerepel laktózt tartalmazó élelmiszer. Az állattartó életmód kialakulása következtében kialakult egy olyan mutáció, amely lehetővé teszi a laktáz enzim folyamatos termelődését azzal, hogy fajidegen állatok tejét kezdjük el fogyasztani, kisgyermekkorban.

Ha később, bármilyen korban felhagyunk a tejtermékek fogyasztásával, a szervezetünk természetes úton leállítja a laktáz termelődését.

Ellenben ha nem vagy genetikailag laktózérzékeny, akkor ez a termelődés bármikor újra beindul, ha ismét aktívan elkezdesz laktáztartalmú élelmiszereket fogyasztani később.


Havi 1 alkalom nem elég az érzékenység megakadályozásához, ahhoz rendszeres fogyasztás kell.


Szerintem mivel egészségügyileg egyértelműen károsak a tejtermékek, hagyd el nyugodtan. Ha később, ki tudja milyen okból újra akarnád őket fogyasztani, 1-2 hónap alatt megszokja a szervezeted.

2018. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!