Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék étrendet íratni...

Hogyan tudnék étrendet íratni orvossal?

Figyelt kérdés

Hála az égnek eddig nem mutattak ki semmilyen értéket, ami alapján különleges diétára lenne szükségem.

Sportoló vagyok, fontos nekem a táplálkozás minősége is. Apám nem engedi, hogy összerakjak magamnak egy étrendet, mert ő nem fog úgy vásárolni, de a pénzt sem kapom meg rá, hogy én vegyem meg és készítsem el (számomra egyértelmű lenne ez a verzió, hogyha mást szeretnék, akkor én intézem az egészet). Természetesen így pénzt sem kapok rá, hogy jól képzett dietetikussal csináltassak étrendet.

Emiatt valahogy el kéne jutnom egy állami dietetikushoz, hogy ő csináljon étrendet nekem, onnantól megoldanám már a szituációt, mert ha orvos mondja hogy kell, akkor azzal semmi baj nincs.

Milyen lehetőségeim vannak a célom elérésére? Tényleg fontos nekem az egészségem, de szerinte egészségesen élünk (szerinte az is egészséges, hogy 1 hét alatt le kell adnia 8kg-t egy vizsgálathoz, és ezt koplalással akarja elérni, ill. szerinte egészséges a zero kóla is, szóval kb. ehhez viszonyítsatok).



2021. máj. 19. 20:08
 1/10 A kérdező kommentje:

Ami lemaradt: dolgozni nem tudok még elmenni, de azt se nagyon engedné.

És 18L vagyok.

2021. máj. 19. 20:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A dietetikus nem orvos. Nagyobb városokban van dietetikai szakrendelés. Háziorvos ad beutalót. Amit leírsz, az valószínűleg nem az állami egészségügy kereteibe tartozik. A NEAK akkor fizet ilyen tanácsadás, ha valami betegség van. A fent leírt esetben magánszolgáltatóhoz kellene elmenni.
2021. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem nagyon ertem, hogy minek kellene igy neked etrend. Rengeteg recept van a neten, azt meg csak el tudod donteni mar, hogy mi az egeszseges vagy mi nem. Ha fogyni akarsz, akkor pedig szamolj kaloriat, ennyi.

Egyebkent allami dietetikus nem nagyon fog veled semmit csinalni, kezedbe nyom egy 5 oldalas tajekoztatot az alapanyagokrol, aztan 5 perc alatt kizavar. Es erre varsz fel evet, mert kb ennyi ido, hogy bekerulj.

Nalunk ez volt legalabbis :/

2021. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Már bocs, de orvosként azt kell, hogy mondjam, hogy az állami EÜ nem arra van, hogy elkényeztetett miss libák úri hóbortjait kiszolgálja. Beteg emberek sem mindig jutnak el dietetikushoz, mert nincs rá kapacitás! Amit te akarsz arra ott a magán dietetikus, két hétig nem veszel Gucci táskát tűsarkút meg szempillaspirált és jéé van rá pénz...
2021. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Látom vannak előítéletek rendesen :)

#1 köszi a választ!

#2 olvasd el újra ami kiírtam, és mindjárt választ kapsz arra, amit nem értesz. A második fele viszont szomorú :/

#3 mit is vártam, ha orvos létedre ilyen a stílusod... Rohadtul nem vagyok elkényeztetve, tenni szeretnék az egészségemért, hogy ne az ilyen fajta orvosok között végezzem, mint amilyen stílusban te írtál :) És leírtam, hogy milyen módon vagyok ellehetetlenítve. A magándietetikust is írtam, miért nem elérhető nekem. Nincs Gucci táskám, tűsarkút utálom, nem sminkelek, de köszi! :D Sportolok, jó tanuló vagyok, TF-re felvételizek éppen, nem bulizok, nem vagyok miss picsa, nem sminkelek, nem öltözök kurvásan, nem az 50 ezres Nike cipő kell, ha 15-ért ugyanúgy kibírja (nálam legalábbis) 4 évig. Céljaim vannak az életben, tudatosan élek, ebbe beletartozik az egészségem is. Sajnálom, hogy ennyire beszűkült a látásod, de nem csak a plázacicák léteznek.

2021. máj. 19. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Mondd apádnak, hogy jó akkor szalonnára, krumplira meg kenyérre kell az a pénz, aztán meg vegyél belőle mégis mást.
2021. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező a TF egy komplett büfé-ruhatár egyetem, szóval bocs, de nem dobtam el tőle az agyam. 18 évesen meg kb. két hét nyári munkával megkeresnéd azt a pénzt, de persze a munka büdös.
2021. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Előbb értsd meg amit írok, és utána kommentelj. Te is olyan dolgokat vágsz hozzám, amik ott vannak az orrod előtt, csak értelmezni kéne tudni.
2021. máj. 20. 00:04
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Miket szoktatok enni? Mi az, amit szeretnél enni, de nem lehet? Az egészséges életmód valójában sokszor olcsóbb, mint az egészségtelen. Szívesen segítek akár privátban is, elég széleskörű dietetikai ismereteim vannak. :)
2021. máj. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, minden dietetikán van fogadóidőpont hetente, amikor be lehet menni és lehet kérdéseket feltenni a dietetikusnak. Telefonálj oda és érdeklődd meg.


Ezen kívül ma már a közösségi oldalakon is ingyen és bérmentve nyomon tudod követni dietetikusok és táplálkozástudományi szakemberek munkáját. Instagramon már komplett edukációs videók is vannak.


Nehogy valami önjelölt szakértőtől kérj tanácsot...

2021. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!