Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valóban jót tehet nekem a...

Valóban jót tehet nekem a súlygyarapodás?

Figyelt kérdés

174 cm magas vagyok, és jelenleg 51 kg. Lehet hogy nagyon kevésnek tűnik, de a csontozatomnak köszönhetően valahogy nem keltem azt a modellesen nádszál vékony benyomást (szélesebb medencecsont, nem bot lábak) vagy csak én látom így..

Gondolom vissza kellene híznom kb 55 kg-rá, hogy az “egészséges tartományba legyek” annak érdekében hogy az egészségem helyre álljon, habár én szívesebben lennék vékonyabb, úgy éreznem jobban magamat a bőrömben:(


Szerintetek/ tapasztalaitok alapján ez meg fog látszódni rajtam nagyon? 16/l



2021. máj. 22. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképpen jót tenne. Ez már a kóros soványság kategória. Te magad írtad:

"annak érdekében hogy az egészségem helyre álljon". Ezek szerint gond van vele, és te is tudod.

Viszont, az 55 kg nem elég, azzal éppen csak átlépsz a még éppen kategóriába. A magasságoddal az ideális súly olyan 66-67 kg lenne. De mondjuk úgy, legalább 60. Ha odafigyelsz, hogy elég szénhidráthoz és fehérjéhez jusson a szervezeted, és mellett sportolsz is (nem csak cardio, hanem olyan, ami erősíti az izmokat), akkor egy kicsi izmot is felszedett, ezáltal sokkal formásabb leszel.

Sok esetben azért látják magukat a fiatalok zsírosnak, mert izmuk alig, ha fogynak, az megy le először, de rajta a bőr zsíros marad.

Erre a legjobb megoldás némi izom felszedése.

Sok sikert! :)

2021. máj. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem 16 évesen ne erőlködj a hízással.

Egyél annyit, amennyi jól esik, figyelj oda arra, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagot vigyél be és próbálj emellett mozogni valamit. Azért vagy ilyen vékony, mert a szervezeted még fejlődésben van. Majd amikor megállsz a fejlődésben maguktól is szépen felszöknek rád a kilók.

16 évesen én alig 45 kg voltam, akármit ettem, így tíz évvel később meg már keményen meg kell dolgoznom azért, hogy ne hízzak el. Élvezd ki ezt az állapotot, mert a legtöbb embernél nem tart örökké.

2021. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Előző vagyok. Most újra átolvasva látom, hogy te nem azért vagy ennyi, mert nem tudsz hízni, hanem mert nem akarsz.

Ez így viszont már probléma, igen. Egyél normálisan, hogy tudj fejlődni és a menstruációd is rendszeres legyen. Esetleg konzultálj szakemberrel. És igen, egy életre szét tudod cseszni magad sajnos, ha most nem eszel normálisan.

2021. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

En tenyleg vekony csontu vagyok es nem izmos. 167 centimhez az 51 kilo lanykoromban hataresete volt a sovanynak, az en magassagomhoz az 54 kg a normalis legalso hatara, es 57 kg-tol kezd el mar mozgas nelkul foloslegnek hatni.

De te hatarozottan alultaplalt vagy, az 55 kg-t mindenkepp erd el.

2021. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Normál táplálkozás mellett vagy ilyen, vagy keveset eszel?

Illetve milyen egészségügyi problémád van, mit értesz az alatt, hogy "helyreálljon az egészséged"?

2021. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!