Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukros üdítő italokról való...

Cukros üdítő italokról való leszokás mennyire javallott?

Figyelt kérdés
Alapvetően magas és vékony vagyok, de nem látszódik izmosnak a hasam, mert van rajta azért némi zsír. Elég lenne leszokni cukros üdítőkről, hogy látszódjon az izom?

2021. jún. 1. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon. Nem az izmok miatt, hanem mert egészségtelen a sok cukor, meg a többi cucc ami egy ilyenben van.
2021. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bazi sok elénye van ha leszoksz róla.

1. Lassabban mennek tönkre a fogaid.

2. Csökken a veszélye hogy cukorbeteg leszel idősebb korodra

3. Cukorból könnyen lesz zsír, mert gyorsan felszívódik, kicsi az időkeret ami rendelkezésre áll az elégetéshez, ezért ha nem iszol cukros löttyöket, akkor várhatóan kevésbé leszel kövér

2021. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem iszol több cukros üdítőt az izom nem fog hipphopp előbukkanni. Azt elő kell csalogatni például valami kis edzésfélével.
2021. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a cukros kedvenceid közt bőven akad szénsavas is, szóval a puffadástól is nagyobbnak tűnik a hasad...


Sajnos nagyon ajánlott. Nem örökre és nem drasztikusan, de ha a vasárnapi/ünnepi ebéd mellé néha megiszol 1-1 pohárral, az bőven elég.


A fokozatosság nekem sokat segített. Először átszokattam magam mindenből a zéróra, aztán átszokattam magam a házilag készített teára és limonádéra, ezeket pedig idővel egyre kevesebb édesítővel készítettem.


Ma már édesítés nélkül iszom még a kávémat is és gőzöm sincs hogy tudtam annyi cukrot magamba tömni régen... És igen, megvan az eredménye külsőleg is. Úgyhogy hajrá!

2021. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a "normál" coca cola-n kívül már mindenben több az édesítőszer, mint a cukor, erősen ajánlott a leszokás.

Inkább csinálj magadnak limonádét kevés cukorral, vagy akár a nélkül.

2021. jún. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!