Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Leszokás az energiaitalról -...

Leszokás az energiaitalról - meddig tart a fáradtság?

Figyelt kérdés

Sokáig minden reggel megittam egy energiaitalt, emellett ~9 óra alvásra volt szükségem. Két hete úgy döntöttem, hogy az egészségem megőrzése érdekében nem iszok több energiaitalt. Az első pár napon semmi gond nem volt, de azóta egyre hamarabb elfáradok, és már ~10,5 órát alszok naponta. Ezt az energiaital hiánya okozza? Ha igen, kb. meddig fog tartani?


(Kávét sem szeretnék inni, nem pótlékot keresek.)



2019. okt. 17. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapig. Próbálj meg sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani! Az energiaitalok teli vannak nyomva vitaminokkal, most pedig ezeknek a hiánya tartós fáradtságérzetet okoz.
2019. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

2 hét azaz 14 nap alatt elmúlik

viszont

ha iszol bármikor akár csak 1 et vagy egy keveset - azzal újraindul a 2 hét

2019. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2# Milyen forrás alapján írtad le ezt a választ?


Az elsőre reagálva,ha tényleg a vitaminoknak a hiánya lenne a probléma akkor pótold őket, gyümölcs/zöldség/táplálékkiegészítő formájában.

2019. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 sokszor álltam már le kávéról meg energia italtól

Saját forrás :)

Amúgy az is sokat számít itt hogy egyre jobban (mélyebben) tud aludni az ember - ha nem iszik koffeint.

2019. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mi köze az aluszékonyságnak az energiaitalhoz? Inkább valami vitaminhiányod lehet. Én neha cserélnék veled. Alig tudok aludni.
2019. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Két hete egyet se ittam, pont azért, mert attól tartottam, hogy akkor nehezebb lesz.


Vitaminhiány teljesen elképzelhető, gyümölcsöt szinte egyáltalán nem eszek. Zöldséget igen, de sajnos azt se minden nap. Ezek szerint időszerű lenne az étkezésemen is változtatni.


Köszönöm a válaszokat! :)

2019. okt. 18. 03:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt nem írtad mennyi ideje ittad rendszeresen..

Ha évekig nyomattad akkor lehet kicsit több idő kell..

Viszont 2 hét alatt általában elmúlnak a mellékhatások jó 90%-ban.

Ha még mindig jönnek néha pl a levertség, fáradtság, fejfájás, nyomottság hullámok akkor tarts ki még szerintem pár nap és jobb lesz..

2019. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most 22 éves vagyok, kb. 16 éves korom óta iszok időközönként energiaitalt. Általában pár hónapig ittam, pár hónapig nem, ahogy jól esett.


Most májusban kezdtem el megint, most először nem csak azért, mert ízlett, hanem hogy kibírjam a 10 órás munkanapokat. Hétvégenként nem ittam. Októbertől megint csak 8 órát dolgozunk, így elvileg az eddigi tapasztalataim alapján nem kellene semmi plusz energia.


A hirtelen fáradtság pár nap alatt elmúlt, de kb. 13-14 óra ébrenlét után alig bírom nyitva tartani a szememet. Ha ~10,5 óránál kevesebbet alszok, akkor alig tudok kimászni reggel az ágyból.


Délután veszek multivitamint meg magnéziumot, remélem segíteni fog. 9 óra alvás is sok, de a 10,5 pláne, semmire nincs így időm.

2019. okt. 18. 10:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáradt vagy menj el futni, edzeni valamit, nekem ez hat a legjobban ha fáradt vagyok, plusz szedhetsz C-Vitamint, Magnéziumot, Multivitamint kapszula formájában. Azok is segíthetnek.
2019. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elkezdtem szedni magnéziumot és multivitamint, remélem lesz valami hatása.


Jelenleg a térdem miatt el vagyok tiltva majdnem minden mozgástól. Az úszástól nem, de sajnos nagyon messze van a legközelebbi uszoda is. Ha az extra vitaminok nem használnak, akkor erre 1-2 hónapot várnom kell.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

2019. okt. 19. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!