Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a cukorról?

Figyelt kérdés

Nagyon durván függő vagyok a cukorra, ez meg is látszik rajtam. Leszeretnék szokni a cukorról de bírom max 3 napig utána meg falási roham jön rám és felfalom a házat. Mennyi ideig kell elvonnom magamtól a cukrot, cukros ételeket hogy utána beérjem a kevéssel is és ne faljak?

Tudnátok tippeket adni?



2020. ápr. 27. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak csökkentsd folyamatosan apránként. Hagyni kell, hogy fokozatosan szokjon hozzá a szervezeted.
2020. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem fokozatosan csináld, ne hirtelen vonj meg mindent. Egyre kevesebbet és kevesebbet napról napra. Vagy pótold a cukrot gyümölccsel, cukormentes édes ételekkel/italokkal. Lehet kapni sok helyen cukorpótlót, amikkel ugyanolyan finom a süti is :)
2020. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elhízással küzdessz?

Ha van rajtad túlsúly és szeretnél fogyni akkor nagyon jó motiváció lehet a kettőt összekötni.

Saját magamaon azt figyeltem meg, hogy a cukor egyfajta pótszer, szóval ezért is nehzéz úgy lejönni, hogy később ne csússz vissza rá.


Nálam az vállt be, és persze logikus is, hogy fokozatosan csökkentettem.

Szóval elkezdtem egyik nap, és következő nap már csak egy egyel kisebb csokit vettem és így tovább, a hetedik napra már az ember egész jól bírja, persze kell kis önfegyelem.


Meg nyílván az is, hogy mellette ne kezdj el zabálni szénhidrát dús ételeket mint pótszer.

Ezért jó ha, a fogyás mint cél ott van, egyfajta motivációként, így kézzelfoghatbb az eredménye ha betartod.

De igazából elsősorban akaraterő, tudatosság, és fokozatosság.

2020. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig visszacsúszik cukrosédesség zabálásba, egyszerre megeszek egy rakással aztán szarul érzem magam nagyon, de mikor ott állok az üzletbeb a polc előtt akkor van egy gondolat, hogy "vedd meg".

Mostanában a cukorélményt az ananász meg a dobozos ananász adja meg nekem.

2020. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es!

Ananászt ettem a cukor miatt egy időbn én is, dobozosat általában, most előfordul.

Nekem is ugyanez a "vedd meg" gondolat jön.

Gyakran úgy veszek csokit, hogy a szervezetem nem is kívánja.

Egyébként már mindenfajta édes szemetet meg kevésbé szemetet végigpróbálgattam az élelmiszerüzletekben.

2020. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Aki leszokott róla az mindent cukor nélkül eszik és iszik?

Ha leszoktam róla akkor az ételek és italok cukor nélkül is ízlenek majd?

Sok teát iszom, ezért kérdezem.

2022. ápr. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!