Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akinek sikerült már ledobnia...

Akinek sikerült már ledobnia magáról 10+ kilót legalább, segítene kicsit?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt hasonló módszerrel sikerült ledobnom 14 kilót, amit nagyjából sikerül is tartanom azóta 3-4 kilós ingadozással.

Anno pikk pakk beindult a fogyás, most viszont valamiért nem megy. :( igaz, akkor majdnem 100 kiló voltam már, tehát bőven volt rajtam felesleg, de sajnos még mindig akad..

172 cm magas vagyok és jelenleg 83 kiló. (nő)


Azt tudni kell, hogy 2019 óta edzek, kivétel volt ez alól most ez a karantén időszak. Illetve régebben is sportoltam, meg nem is vagyok itthon fetrengős, lusta. A karom izmos (csak takarja az integető"izom", befeszítve viszont elég szép és kemény :D)

Illetve, a combos is eléggé beton, de nyilván ott is van némi zsír. De alapvetően a hasamon, hátamon és a karomon van a felesleg 90%-a,sajnos férfiasan hízok. Tehát a lényeg az, hogy izom is akad rajtam jócskán.


Most 83 kiló vagyok, szeretnék leadni egy 10est,de már annak is örülnék, ha 80 alá mennék végre. Ülő munkát végzek sajnos.

Hetente 4-5x járok edzeni. + 1x-2x kocogok. Hétvégente pedig vagy túrázok, vagy biciklizek nagyobb távot.

Van aktivitás mérő órám, ami szerint egy edzéssel kb 500 kalóriát égetek el általában. (trx és crossfitre járok felváltva) ezek összesen 1 órás edzések.

Futni fél órát szoktam, azzal kb 300 kalóriát égetek el. Szerintem ezek az értékek a súlyomhoz mérten reálisak, remélem, hihetek az órámnak.

Emellett számolom a kalóriákat,amiben persze igyekszem a fehérjedús ételekre törekedni és a szénhidrátokat csökkenteni.

Napi ~ 1600 kalóriát számolt ki nekem az app, amit használok. Ennél többet nem eszem annak ellenére sem, hogy az edzés miatt ehetnék +500at. Néha kb 100-zal átlépem, de ennyi.

Napi 5x eszek.

Reggelire kisebb adag zabkása fehérjével + banánnal,vagy pár szelet pufi rizs zöldségekkel és felvágottal.

Tízóraira pár szem korpovit keksz, vagy ha reggelire nem zabot ettem, akkor egy banán, vagy egy zabszelet.

Ebédre általában csirke/pulykamell/máj, vagy alacsony zsírtartalmú darálthúsból készült étel rizzsel/ tk tésztával /zöldségekkel.

Edzés előtt egy zabszelet, vagy banán, vagy semmi, ha nem vagyok éhes. Attól függ, reggel mit ettem.

Vacsorára szintén 2 szelet pufi rizs, sonka/light mozzarella, zöldség. Hétvégén pedig mikor itthon vagyok reggel, akkor tojást eszem reggelire.

Ezeket variálom úgy nagy általánosságban úgy, hogy beleférjek a napi keretembe. +3 liter víz minimum lecsúszik. Cukros üdítőket mellőzöm, csak vizet iszom, meg 1-2 kávét reggel.


Viszont az a helyzet, hogy most nem igazán akar megmozdulni a mérleg, pedig anno szaladtak le a kilók. :( szerintetek mi lehet a baj?

Tudom, hogy fogyás szempontjából jobb lenne, ha nem edzenék, hanem inkább többet futnék, de az edzést jobban élvezem.. Meg elvileg azzal is kellő kalóriát égetek.


Azon is gondolkodtam már, hogy megnézetem a pajzsmirigyem, hátha azzal lehet a gond.


Esetleg járt valaki hasonló cipőben?

Vagy szerintetek valamit rosszul csinálok?

Ennél kevesebbet nem szeretnék már enni, mert az sem lenne jó. A makrókat szerintem jól elosztom és ennél többet mozogni sem nagyon tudok már. Maximum, ha edzés után vagy előtt heti több futást iktatok be, vagy dupla edzésen maradok.

De ennél több egyszerűen nem fér bele az időmbe. Hajnal 5 kor kelek és 10 után fekszem így is.


Szerintetek min kellene változtatnom?


Köszi előre is!


2021. jún. 3. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigyedet valóban érdemes megnézetni, nőknél elég gyakori az alulműködés. Nálam is ez volt az egyik gond, a másik az inzulinrezisztencia.

Én low carb étrendre álltam át pár éve, akkor fogytam le elég gyorsan. Egy ideig semmilyen gabonát sem ettem, zöldségekkel helyettesítettem őket. Azóta már eszem néha gabonát, de csak gluténmenteset, egyrészt érzékenység, másrészt a pajzsmirigyem miatt. A fehérjebevitelemre figyelek, hogy ne legyen túl kevés. Sok zöldséget eszem, párolva, sütve, főtt ételekben, levesekben és nyersen is. Ez az alap, emellett mindenféle húst, halat, belsőséget, tojást, sajtot, gyümölcsöket és olajos magvakat. Azóta se híztam vissza, pedig az aktivitásom elég változó, nyáron jellemzően többet mozgok, télen kevesebbet. Néha egy-egy nap számolom a kalóriát és a makrókat, 1500-1700 kcal között szokott lenni, a megszokott étrendem mellett nem is bírnék többet enni.

Szerintem nem kell ennél többet mozognod. Ha túlhajtod magad és még keveset is alszol, azzal nem teszel jót magadnak hosszabb távon.

2021. jún. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Laylah ***** válasza:
Centikben sincs változás?
2021. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!