Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A diéta, fogyás ennyire...

A diéta, fogyás ennyire kihathat az idegrendszerre, mentális egészségre?

Figyelt kérdés
Emlékszek, régen voltak pánikrohamjaim, amikor éheztem. Akkor múlt el, amikor felszedtem öt kilót, és azóta nem is jött elő. Aztán 2 hónapja elkezdtem diétázni újra, mert szeretnék szálkásabb lenni. Lement 4,5 kiló, és előjöttek a rohamok. A diéta során is egyre többször jött rám szorongás, mostanáig pedig súlyos pánikrohamok törnek rám. Elképesztően rossz lett a mentális egészségem, szinte állandó szorongás, félelem gyötör. El is kezdtem ma rendesen enni, mert lehet, hogy az idegrendszerem igényli azt a plusz 5 kilót.

2021. jún. 5. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az idegrendszered igényli azt a +5 kg-t, hanem az egész tested az ételt. A diéta az nem jelenti azt, hogy éhezni kell. Szomorú, hogy sokan még mindig ezt hiszik, ezt csinálják.
2021. jún. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

teljes mértékben egyetértek az elsővel. Én is szálkásitok de ráérősen. Két hónap alatt fogytam 2kilót..és kicsit sem éhezek. Sokszor csak azért vacsorázom mert már megszoktam pedig tudom, hogy jót tenne ha a vacsorát is kiiktatnám.


A minőségi kajáláson sok múlik. Én ha délben megeszek 70g (szárazon mérve) quinoát kb 150g vörös káposztával, fél kápiapaprikával kb 50g uborkával meg hozzá mondjuk 120g lazacot akkor estére nem vagyok éhes.

Illetve nem vagyok rossz mentális állapotban sem. Az esetedben a téves meggyözödés az ami kiváltja a pánikrohamot. Bebeszéled magadnak. A pánikroham nem más mint a túlgondolt negatív gondolatok következménye.

2021. jún. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg rossz az étrended. Vagy valamilyen hiány lépett fel, vagy éheznek, és az hozza elő pszichésen.
2021. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű diéta = éhezés. Persze, hogy beleszól és ellenzi a szervezeted.
2021. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze. Ha egy diéta neked való, jól van összeállítva, élvezetes, az pozitívan hat az életritmusodra is.

Ha viszont diéta alatt durva fogyókúrát, koplalást, megvonásokat, lemondásokat takar amivel csak szenvedsz, az rossz hatással van az életed minden területére.

2021. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!