Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fáradékonyságnak milyen okai...

Fáradékonyságnak milyen okai lehetnek? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Háziorvosnál voltam, persze semmit nem mondott, beutalót kaptam, majd vesznek vért meg pisit a laborban, meg nem tudom... de egyelőre még oda se jutok be, majd egy húnap múlva kapok szalkmai véleményt-javaslatot.


Szóval a lényeg, hogy jövő héten szeretnék jól teljesíteni munkában, és ehhez kéne, hogy a fáradékonységom eltűnjön. Én elsősorban azt gondolnám, hogy valamilyen vitamin/tápanyaghiány a gond. Valami kimarad az étkezésemből, keveset viszek be.


Vasról olvasom, hogy a hiánya okozhatja, bár 28 éves férfiként ez azért gondolom nem túl sűrűn előforduló dolog. Szerintetek?

Alapvetően egészséges vagyok, és jól érzem magam ezt leszámítva, étrendemben is van vörös és sovány hús, krumpli-rizs köret, savanyúságok, zöldségek, tk péktermékek, tejtermékek, meg gyakran eszek gabonapelyheket, ami szintén tk, és még dúsítják is vitaminokkal + Fe + Ca. Nem teljesen kiegyensúlyozott, de azért gondolnám annyira jónak, hogy ne.legyen.kóros hiány semmiből, mégis valami nem stimmel.


Szóval milyen vitamin/tápanyag pótló/kiegészítő tablettát lehet biztonságosan szedni, és milyen dózisban?


Jövő hétre ennek lehet hatása már?



Felspannoltságot (koffein) szeretném elkerülni. Az rosszabb a fáradtságnál.


Ha nem tápanyaghiány, akkor milyen gond lehet? Mi okot fáradtságot?


Amúgy van olyan tápanyag, amit valamilyen emésztési gond miatt nem tud felvenni a szervezet, és így kialakult hiánya fáradtságot okoz? Az milyen betegség? Refluxnak lehet köze bármihez? (Alvásom rendben amúgy, kipihenten ébredem, energikusan)


Köszönöm a segítséget!


2021. jún. 10. 00:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Még ami eszembejut, folyadékbevitel: csapvizet iszok, 1,5-2 liter / nap +6-7dl tej + amit kajából, zöldségekből veszek vel.


Mozgás mindennapos. Nem izzasztóan, de bicajjal tekerek munkahelyre. Hétvégente nagyobb túrázást csinálok.


188 cm, 84 kg még a paramétereim

2021. jún. 10. 00:26
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Én elhagytam a húst és teljesen megszűnt a napközbeni fáradság, a kaja kóma, a zombi uzemmod.


Kb egy éve egy hétre úgy alakult hogy nem ettem húst és feltűnt hogy másképp érzem magam, jobban. Ezután már tudatosan elhagytam de még ettem húst hétvégén anyosnál, ill ha nem volt más. Karácsonykor pl.

Ezek után látványos volt a különbség és most már abszolút nem fogyasztok húst. Tojást igen, halat igen, tejtermékből csak pár dolgot

2021. jún. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam az alacsony vérnyomásom okozza az állandó aluszékonyságot. Semmit nem tudok csinálni vele, majd a korral javul.


Egyébként ezer és egy oka lehet, bizonyos hormonoknak (pl. szerotonin) az alacsony szintje is lehet érte felelős. Ezeket külön meg tudod nézetni, keress rá neten.

2021. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Frissítés: eléggé elkeseredettséget érzek, mert ez a nyomoronc háziorvos kb elhajtott, és egyáltalán nem hajlandó foglalkozni velem. Volt dolgom az egészségüggyel korábban is, de ezt most nem tudom hova tenni. Szükségem van ellátásra, és a háziorvos nem segít. A vérképemet rendbennek látta. Húgysav magasabb, amit letudott annyival, hogy „szeretjük a husikát” (hát basszus, muszáj fehérjét bevinnem, és mivel a növényitől puffadok, így marad a husika 🤷‍♂️ )

És mindezt telefonon, mert tilos benni hozzá. Egészségesnek mondott, és elzavart, hogy semmi bajom. Kb kiabálnom kellett, hogy ne tegye már le!! És végül az asszisztens írt beutalót, de csak a refluxos problémámra aaa... gastro izé... gondolom a csőledugós helyre.


Ilyenkor hova fordulhatok az állami ellátás keretein belül? Lehet közvetlenül menni helyekre? De hova? Vagy hogyan választok másik háziorvost? Éppen ő lenne az utca-házszám szerint kijelölt dokim, tehát kötelező lenne ellátnia jog szerint, de nem akarom erőltetni, nem akarok balhét a dokival. Nem akarom, hogy olyan próbálja kitalálni a gondomat, aki nem partner. Nem is értem miért van a pályán... az ilyet nem utálják ki a kollégái?


Ahjj, elnézést ezért, csak ez dühít most, csak még dühöngeni sincs erőm.. már két hete volt ez is. 🤬 munkát ellébecolom, aztán otthon fekszem. Hétvégén meg strandon hűsölök, az segít azért.


Szóval a meleg nyír ki nagyon, és mellette még nem tudom mi van.

2021. jún. 30. 11:30
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
64%

Ez nagyon autoimmun folyamatnak néz ki, kedves kérdező. Én első körben kihagynám a tejet, és amennyire tudod, a glutént is. Közben néznék a biztonság kedvéért egy helicobacter tesztet is. Kerülném a hüvelyeseket, a paradicsomot, padlizsánt, a világos helyen tárolt krumplit. Az étolaj helyett egészséges, telített állati zsiradékokat használnék.

És ne orrolj a dokira. Ki se látszik a munkából, ráadásul alulinformált az autoimmunitás terén.

2021. jún. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!