Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavar után emésztési...

Evészavar után emésztési problémák?

Figyelt kérdés
2018 nyarán kezdődött nálam az evés és testképzavar. Először csak edzés, egészséges kaják, aztán kalórialimit-1800-ról 1200-ra, majd 800, 600...Nem mindig sikerült betartanom, volt, hogy napokig-hetekig nulla, vagy maximum 600 kalóriát ettem, aztán egy gyenge pillanatomban megettem egyszerre 2-3000-et is, emiat viszont nem sokat fogytam szerencsére és vitaminhiányos se lettem, viszont 3 hónapig kimaradt a menstruációm. Ez kb 2019. májusig folyt így, mellette heti 3-6 nap intenzív edzés. Utána egy ideig rendben voltam, aztán 2020 őszén ismét leálltam az evéssel, viszont ekkor kalóriát már nem számoltam, csak napi 1x étkeztem. Az indíttatás más volt, nem a kaja volt a fókuszban és így nem is vonzott a zabálás és a binging, így 7 kg-ot fogytam kevesebb, mint 2 hónap alatt. Ekkor voltam 45 kg, kb 160 cm-hez (fiatal felnőtt lány). Ekkor már hullott a hajam, gyenge voltam, beesett az arcom és amikor egyszer januárban elájultam, akkor vettem észre, hogy baj van, és azóta próbálok hízni, ami nehezen megy, mert mindig is nehezen híztam. Sikerült 3 kg-ot felszednem, viszont június eleje óta hasmenésem van. Lefogytam ismét, pedig rendesen eszek, rengeten fehérjét és szénhidrátot viszek be, de a rostokra, vitaminokra igy figyelek. A hasam nem fáj, semmi tünetem nincs, egyszerűen csak átmegy rajtam az étel, és emésztetlenül távozik. Az orvosi vizsgálatok folynak, viszont a háziorvosom nem tud az evészavaromról, így nem számol azzal a lehetőséggel, hogy "saját magam" okoztam a problémát, nem pedig egy fizikai betegség. Szerintetek ennyi idő alatt károsodhatott az emésztőrendszerem, lehet a rendszertelen evés és koplalás eredménye ilyen rövid idő alatt is?

2021. jún. 28. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Bár bocsánat, de jó nagy ostobaság, hogy nem szóltál a háziorvosnak. Mégis hogy várod, hogy így megfelelő kezelést kapj? Most kvázi sötétben tapogatóznak, mert nem tudják a tüneteid kiváltó okát. Mond el neki és akkor célzott kezelést kapsz... A kérdéseidre is ő tud válaszolni, illetve a gasztorenterológus.
2021. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szóltam, mert velem volt az egyik szülőm, akinek egyáltalán nem kéne tudnia a dologról, még így utólag se. Mindenképp szólni fogok neki.
2021. jún. 28. 10:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, mert e nélkül nem kapnád meg a megfelelő kezelést! A háziorvost is köti a titoktartás. (1#)
2021. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nekem pl majdnem két hónapig minden evés után fájdalmaim voltak, haspuffadás, görcsök, meg egy tál spenót is még másnap is "ült" gyomromban, vagy előfordult a npi 6-8 híg széklet.


Most már rendeződött a dolog, szerencsére.

2021. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Bizony lehet, hisz sok tápanyagot nélkülözött a szervezet és ezt nagyon megsínyli. Az unokám sajnos anorexiás, 170cm 42 kg. Sokat szenved minden tekintetben! És mi is! Majd meg szakad szívünk! Próbálunk segíteni neki. Flavint és Béres cseppet szed most. Gondoltam, az Iberogast is ki kellene próbálni. A jó hír számára is az, hogy nemsokára minden ember tökéletes egészségben élhet, köztük ő is, te is!
2021. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!