Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet összehangolni a...

Hogyan lehet összehangolni a reflux és a cukorbeteg diétát?

Figyelt kérdés

Pár hete reflux diétát tartok. Tehát többször eszek kevesebbet, semmi zsíros, semmi fűszeres. Inkább szénhidrátra épül, de főleg lassú felszívódású szénhidrátokat eszek.

Viszont egy betegségem miatt szteroidot szedek, ami megnyomja a cukromat, minél régebb óta szedem, annál jobban, most kezd aggasztó lenni, így bár nem vagyok cukorbeteg, erre is oda kell figyelnem.

Most külön megnehezíti, hogy tegnap egy fogamat ki kellett húzni, így két napig még se tejterméket, se tojást nem ehetek.

Az ebédet meg a vacsorát megoldom, hús plusz párolt zöldségek.

A reggeli egy szendvics, ennyi szénhidrát belefér.

De mit tudok enni tízóraira, meg uzsonnára? Eddig a tízórai egy korpás kifli volt natúr joghurt, az uzsonna egy kevés müzli tejjel. Most ezek kilőve. Gondoltam gyümölcsre, de amelyik nem csinál savat, abban sok a cukor.

A nyers salátához kell ecet, vagy citrom, az se jó.

Később pár szelet sajt kis zöldséggel működhet, de most nem lehet.

Ha csak zöldségeket eszek, arra ráunok..

Szóval meg tudom oldani, de gyakorlati tapasztalatokat várok inkább, hogy lehet úgy összehangolni, hogy ne dilizzek teljesen bele, és ne is maradjak éhes?


2021. júl. 3. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A könnyű zöldségleves jó választás lehet. Az nekem sosem okoz panaszt.
2021. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából valami hidegben gondolkodtam. Ilyen melegben amúgy is hajnalban főzök. Most kétfélét főzni csak magamnak, plusz egy harmadikat a férjemnek, hát...

Mondjuk ha nem lesz más ötletem, kipróbálom.

Mindenesetre amióta odafigyelek a cukorra, és alig eszek gabona alapú ételeket, azóta most rosszabbodott a reflux. :(

Bár lehet, hogy a tej hiánya okozta, időben eléggé egybeesett.

2021. júl. 9. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!