Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valamilyen érzékenység lehet,...

Valamilyen érzékenység lehet, vagy bélprobléma?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi koromtól végigkísért ez a probléma (csak éppen a szüleimet nem nagyon érdekelte), az utóbbi 1 évben pedig szörnyen felerősödött.

Szörnyen felfújódok, szinte bármit eszek. Ahhoz tudnám hasonlítani, ahogyan egy 7-8 hónapos anyuka pocakja kinéz. Szörnyen kemény, szinte fel tudna repedni, olyan érzés. Gyakran elviselhetetlenül nyilal is, olyankor csak összeguborodok, van, hogy kínomban megered a könnyem is. (Ez evés után 30 percig tart.)

Azt vettem észre, hogy akkor a legrosszabb, amikor kelttésztás ételt sütök, de bármilyen más tésztánál (pl. spagetti, tejszínes tészta) is erősen jelentkezik. Ezeken kívül minden másnál megjelenik, csak kevésbé (nem 7-8 hónapos terhesnek, hanem 5 hónaposnak nézek ki), legyen az krumpli, rizs, keksz, bármi.

Az ételek, amit viszonylag nyugodtan fogad a gyomrom, azok a gyümölcsök, zöldségek (kivétel a krumpli) és a natúr fűszeres csirkemell (a bundással, szószossal szintén baj van).

Régóta étrend + kalóriadeficit szerint élek, de nem sikerült még olyan megoldást találnom, ahol ez a probléma egyszer sem jelentkezik.

Emellett szörnyen zavaros az anyagcserém. Alaphangon szörnyen lassú. Viszont van, amikor (szerintem, ha olyat eszek) le sem tudok szállni a wc-ről, és mindenféle dolgok jönnek ki belőlem.

Mostanra addig fajult a dolog, hogy munkanapokon enni is alig merek, mert sem terhesnek tűnni, sem a wc-re rohangálni nem szeretnék.


Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi lehet ez?



2021. júl. 8. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Gluten erzekenyseg,
2021. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 És ilyen problémával kihez kell fordulni? Vagy a körzeti orvosnak kell útbaigazítania?

Egyszer már elmentem hozzá, hozzámvágott egy doboz hashajtót, majd elküldött.

2021. júl. 8. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is glutén érzékenységnek tűnik a leírtak alapján, de bármilyen étel allergia/intolerancia, bármikor kialakulhat.

Gasztroenterológia foglalkozik ezzel a területtel, háziorvostól tudsz kérni beutalót.

Ragaszkodj a panaszaidhoz, és kérj egy beutalót a gasztróra.

2021. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem glutén,inkább hasnyálmirigy enzimdefektus.

Székle pankreasz specifikus elasztáz teszttel kiszűrik.


Persze azért a glutént,laktózt is meg kell nézetni.

2021. júl. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 8. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Hat a pankreasz elegtelen mukodeset konnyen ki tudod zarni. Ha eszel pl kelt tesztat akkor kapj be melle 2 szem dipankrin-t, ha ez megoldja akkor lehet elasztazt nezni szekletbol. De ez nekem inkabb gluten.
2021. júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem feltétlen... 2 dipankrin közel sem biztos hogy elég (egészséges embernek is 3-4 tabi az adag/étkezés) és a hasnyálmirigy regenerálódásának megindulása rendszeres enzimezés mellett is több hét...
2021. júl. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem egy alkalomra gondoltam, az nyilvan semmi
2021. júl. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Glutén.
2021. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!