Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális ez a testalkat, vagy...

Normális ez a testalkat, vagy 18 évesen gáz?

Figyelt kérdés

Sziasztok 18 éves vagyok, 88kg és 180cm. Sosem voltam nagydarab gyerek, de úgy 15-16 éves korom után a táplálkozásom és a mozgás hiánya miatt felcsúsztak rám a kilók. Viszonylag nagyobb melleim van hasam, ha leülök rálóg a hasam a nadrágomra. A combom is elég nagy lett és az arcom is kikerekedett. Kicsit nehézkesen veszem le a pólóm mások előtt, de ha leveszem akkor is próbálom valamivel eltakarni a felsőtestem.


Így Magyarországon teljesen a középmezőnyben vagyok a testsúlyom alapján, csak nem tudom hogy mennyire gáz.? Ha valaki ilyen szituációban van hogy oldja/oldotta meg?


[link]


2021. júl. 19. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én gáznak nem mondnám, de ha itt megkérdezed, akkor téged valamilyen szinten nyilván zavar. Akkor miért nem kezdesz változtatni rajta?
2021. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Plazmatest. Kezdj edzeni és jól kajálni.
2021. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%

Csak az a fontos, hogy Te hogy érezed magad a bőrödben.

Ha fogyni szeretnél, nem muszáj óriási diétákba fogni, elég ha csökkented a kalóriákat, és tisztán étkezel. Nem kell kizárni semmit az étrendedből, lehet enni csokit is, csak mértékkel! Zöldség, gyümölcs, a mű táplálékokat pedig csökkentsd. Próbálj meg naponta legalább 10-15 percet mozogni, vagy valamiféle súlyzós edzést végezni, hogy formásodjon az alkatod. Igyál sok-sok folyadékot, hidd el, pár hét után látni fogsz változást:)

2021. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Ez mitől középmezőny 18 évesen? Még felnőttként is több az ideálisnál. (Ott mondjuk valóban középmezőny, sőt annak az alja, mert 180 centis felnőttek közül minden 2. 100+ kilós)
2021. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem középmezőny. Túlsúlyos vagy. Idősebb korban "elfogadhatóbb" a felesleg, de 18 évesen még nem. (Ha most ilyen vagy, akkor milyen leszel 30 év múlva, amikor már egyre jobban lelassul az anyagcseréd?)

Kezdj el életmódot váltani és sportolj valamit minden nap. Én a súlyzós edzéseket mindenképp ajánlanám, hogy felszedj valamennyi izmot. A leírásodból érződik, hogy ez téged is zavar, ezért változtatni kellene rajta.

2021. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is kicsit sok ennyi idősen pláne hogy téged is zavar. Ha a súlyzós edzést nem is de valamivel kevesebb kalóriát mindenféleképpen próbálj ki. Ha tudod hogy rosszul eszel írtad is, akkor egy kicsit változtass. Pl hagyd el az éjszakai evést, sok csokit stb. Vagy/és kezd el mozogni. Nem feltétlenül sulyzora gondolok, elég ha gyalog mész haza busz helyett meg ilyenekre.
2021. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!