Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretném a glutént lecsökkent...

Szeretném a glutént lecsökkenteni az étrendemből, de nem tudom, hogyan álljak neki, segítene valaki?

Figyelt kérdés
Kiiktatni nem szeretném, de kicsit összezavarodtam, hogy mit hogyan csináljak, minden ötletet szívesen fogadok.
2021. júl. 21. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnéd? Csak mert, ha nem vagy gluténérzékeny, akkor felesleges. De használhatsz a rendes gabonák helyett álgabonákat. Pl. amaránt, quinoa, hajdina, stb.
2021. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vashiányos vérszegény vagyok,és több helyen olvastam,hogy a glutén miatt nehezebben szívódik fel.Elhagyni teljesen nem szeretném,csak minimalizálni.
2021. júl. 21. 10:15
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Tök felesleges. Vagy hagyd el teljesen, ha érzékeny vagy, vagy egyél normálisan.


A gluténnak semmi köze a vashoz.

2021. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakran puffadsz, lágy a székleted meg ilyenek, akkor érdemes elhagyni. Ha helyrejössz, akkor tényleg a gluténnel van bajod(van, hogy a cöliákia teszt negatív, mégis panaszokat okoz a glutén, én is ilyen vagyok). Amúgy szimplán ne egyél olyat, amiben glutén vagy, vegyél helyette gluténmenteset, ennyi.
2021. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 21. 12:08
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem vagy gluténérzékeny, akkor semmi jelentősége nincsen a glutén elhagyásának.

Ha vashiányod van, akkor célszerű több vörös húst enni, abból szívódik fel a vas a legjobban.

2021. júl. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Néhány éve a Nemzetközi Cöliákia Bizottság (f)elismerte a rejtett gluténérzékenység jelenlétét, ami jószerivel mindenkit érint, noha nem mindenkinél okoz tüneteket. A glutén egy ragacsos anyag, ami leradírozza a vékonybél faláról az azt védő nyálkaréteget. Egészséges bélflóra mellett ez a nyálkaréteg hamar újraépül, de manapság nagyon kevesen mondhatják el magukról, hogy rendben van a bélflóra. Ha pedig nincs, az autoimmun tünetekben fog manifesztálódni. A fiatalok körében járványszerűen terjedő mentális gebaszok is ennek a számlájára írhatók.
2021. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A vasnak a felszívódásával van gondom,hiába figyelek az olyan ételekre,melyben több a vas,vitamint szedek,de nem épül be,mert ezek mellett is alacsony az értékem.

Most ezzel próbálkozom,hátha ez javuláshoz vezet majd.

2021. júl. 21. 18:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Vas felszívódását a c vitamin javítja. Egyél nyers paprikát például, jó sokat.
2021. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem bátran egyeztess erről egy orvossal, háziorvossal, gasztroenterológussal.


Nekem vashiányra intravénásan, infúzióban adják be a vasat rossz felszívódás miatt, ez is lehet egy megoldás.


Plusz a gasztroenterológus vérvételen tud neked tesztet kérni gluténérzékenységre.

2021. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!