Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vega étrend mellett szedtek...

Vega étrend mellett szedtek valamilyen vitamint?

Figyelt kérdés
Bevallom én a nagyon erős és nagyon gyakori fejfájásom miatt lettem vega. Nagyon régóta foglalkoztatott a kérdés és egyik napról a másikra elhagytam a húst. B12 vitamint szedek de nem tudom nem kellene mellé még valami: vas..stb. köszönöm ha valaki segítene.
2021. júl. 21. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

veganizmus = kommunista öngyilkos szekta. :)


Az ember húsevő.

2021. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hívd fel a háziorvosod, mondd el neki ezeket (hogy fejfájásod volt és elmúlt a vegaságtól, de aggódsz, hogy valamilyen hiányod van), és kérd meg, hogy utaljon be vérvételre. Akkor kiderül, mit kell szedned.


Egyébként erősen attól függ, hogy pontosan mit eszel. Minden szükségeset be lehet vinni vega ételekből is, egyetlen kivétel talán a halolajban levő omega-3 (ennek van növényi változata, de sajnos a szervezet elég rosszul alakítja át, aki halat, halolajat nem eszik, annak sajnos hánya lesz). Döntsd el, hogy neked a halolajkapszula belefér-e. Elvileg valami tengeri algában is megtalálható ez a fajta omega-3, de olyat nem tudom, hol kapsz.


A vas lehet jó, mert a tojásban is van, és bár a növényekből rosszul szívódik fel, sok kicsi sokra megy. Ez is attól függ, hogy pontosan mit eszel. Még az ételkombinációk is befolyásolják a felszívódást. De hiába olvasol utána, egyéni tényezők is vannak, szóval a labor a tuti módszer.


Hogy direktben a kérdésre is válaszoljak: a férjem vega, semmilyen étrendkiegészítőt nem eszik, bár néha vas+C+folsav+b6+b12 pezsgőtablettára rá tudom beszélni. Látható baja nincs, orvosnál nem volt. Halolajkapszulára nem tudtam rábeszélni, annyit tudok tenni érte, hogy repceolajjal főzök, abban legalább növényi omega-3 van. Nem tökéletes, de legalább abból ne legyen hiánya. Tejet, tojást se sokat eszik sajnos, egy kevés sajtot szokott. Hüvelyeseket szerencsére eszik bőven, abban azért sokminden van.

2021. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

kommunista szekta gazzabálásából semmit sem lehet bevinni, főleg nem eleget. :)


ketteske agyatlansága már onnan is látszik, hogy nem, hogy saját magának ellent mond ugyanabban a bekezdésben, de még rossz minőségű, mérgező töltelékanyaggal teli pezsgőtablettákat is vesz, amik pont, hogy feleslegesek. A folsav magadbatöméséről már inkább nem is beszélek, maradjunk annyiban, hogy szépen gyilkolod vele a szintén agyatlan "férj"edet. :)


Repceolaj szó szerint idegméreg, és Ancel 70es évekbeli propagandájáig kizárólag gyárakban használták gépek olajozásra... :)Annak sem ártana utána nézned, hogy milyen erős méreg lesz az összes növényi olajból, ha felhevíted. ;)


Hüvelyesekben jó sok méreg van, igen, jól mondod.


Egyébként hogy vega a "férj"ed, ha eszik tojást, meg sajtot, meg iszik tejet? :D

2021. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem szeretném ha egy ilyen ártatlan kérdés ilyen indulatokat generálna: Voltam orvosnál. 30 éve kutatom a fejfájásom okát. Minden létező helyen megfordultam már--vérvételen most voltam 2 hete. Minden ok. És valamiért a fejem azóta nem fáj. Nem tudom a fiziológiai okát. A háziorvossal is beszéltem ő is ezeket az olajokat említette. köszönöm a további válaszokat is!!!!! :)
2021. júl. 21. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon általában az ovo-lakto vegetáriánusokat nevezzük vegának, nem pedig a vegánokat. A többire annyira nem szeretnék válaszolni. Élj fényen, ha szerinted minden mérgező.
2021. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
B12 kellhet, más nem. Omega 3 miatt sem kell aggódni. 2-es, miből gondolod, hogy kellene? Van esetleg olyan kutatás, miszerint a vegánok nem visznek be elég omega 3-at? Lenmag, dió pl nagyon jó omega 3 források.
2021. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6, többféle omega-3 van, és bizonyosak csak tengeri élőlényekben találhatóak meg. Ami a növényekben van, az mind ALA, de kell EPA és DHA is. Az ember képes bizonyos fokú konverzióra, de ez kicsit kevés, szóval az ideális az, ha valaki eszik zsíros halakat is. Ha nem akar, akkor egyen diót meg lenmagot, de ez nem helyettesíti tökéletesen a halat.


"ALA, the most common omega-3 fat, is an essential fatty acid that is converted into EPA and DHA.


However, this conversion process is inefficient in humans. On average, only 1–10% of ALA is converted into EPA and 0.5–5% into DHA."


[link]


De kereshetsz rá jobb forrást is, nekem most ennyi időm volt erre.

2021. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdezem, mert a világ összes vezető táplálkozástudományi szervezete szerint teljesen egészségesen lehet élni növényi étrenden mindenféle kompromisszum nélkül, egyik sem említi a halakat. Szóval nem hinném, hogy az ember ne tudna elég sikeresen átalakítani magának, de most nekem sincs időm konkrét tanulmányt keresni.
2021. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Vegetáriánus vagyok.- csak húst nem eszem. B12 azt szedem. Köszönöm mindenkinek--de várom még ha valakinek van bármilyen hozzáfűzni valója. :)
2021. júl. 22. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!