Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nagy márkás termékeket...

A nagy márkás termékeket miért könnyű (számomra) megemészteni?

Figyelt kérdés
Lehet furcsán fogalmaztam meg a kérdést, a lényeg, hogy nekem mindig is gyomor panaszaim voltak kicsi korom óta, nem bírtam sokat enni, nehéz ételektől ment a hasam, fájt tőlük. Átálltam egészségesebb életmódra, húsból csak csirke és hal, több zöld stb., a lényeg, hogy a NEM egészséges ételekből a nagy márkák pl.: Meki, kóla(eredeti), egyáltalán nincs ilyen. Ne legyen félre értés havonta eszem, iszom ilyeneket, csak amikor igen, feltűnően jól esik, és jobban vagyok utána, meki után sose volt gyomor panaszom, ha meg beteg voltam, esetleg másnapos a kóla volt a legjobb amit tudtam inni(víz mellett). Szerintetek? (Egy ismerősöm szerint pedig pont az ellentétje, mikor volt mekizni életébe először 16 évesen, kihányta az egészet:D, falusiként nem volt hamarabb lehetősége rá. Kíváncsi vagyok mások véleményére, hogy velem van e a gond)

2021. júl. 28. 12:06
A kérdező szavazást indított:
Nem okoz gondot megemészteni
Okoz gondot
Ugyan olyan mint bármi más
Kifejtem lent
4 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez részben pszichés lehet. Szerinted a mekis cuccokba a belevalókat hol gyártják? Elárulom, ugyanott, ahol gyártanak mást is. Csak leszerződtek a mekivel.

A kóla feltalálója eredetileg gyomorbántalmakra fejlesztette ki, kanálnyi adagolással. Ez a mai napig jó, pl ha hánysz, a hideg kóla, a szénsavas kikavarva, apró kortyokban nagyon jó, annak ellenére, hogy már módosítottak azóta a recepten. Viszont a gagyi kólák aromával készülnek. Szóval ez valós lehet.

2021. júl. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem hasonló a sztorim: elkezdtem tök egészségesen étkezni, sok rost, zöldség, gyümölcs, semmi cukor vagy fehér liszt vagy gyors kaja.


egyre betegebb lettem, állandósultak a hasi fájdalmak, puffadás, reflux... kivéve ha mondjuk fehér kenyeret ettem vagy bármit ami nem zöldséges gyümölcsös rostos.


aztán kiderült hogy igen kemény fruktóz intoleranciám van, szóval nekem ezek mind betettek, és azért volt, hogy a 'káros' fehérliszttől és társaitól nem volt bajom.


szóval létezik ilyen :D :(

2021. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!