Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Így bevihetem a napi szükséges...

Így bevihetem a napi szükséges rost mennyiséget?

Figyelt kérdés

Nagyon kivan az emésztésem(+gyors az anyagcserém is) kb rögtön evés után már szaladnom kell a WC-re. Eddig nem nagyon figyeltem oda a bevitt rost mennyiségre és kb max 5g-ot ha bevittem naponta.

Ezt a két terméket vettem: [link]

[link]


Az almarostból napi 20grammot kevernék bele egy cerbona zabkásába(magában a zabkásában van kb 2,5grammnyi rost). Az utifű maghéjból meg napi 11 grammot kevernék szintén egy cerbona zabkásába esetleg egy élőflórás joghurtba.

A melóba vinnék szendvicset teljes kiőrlésű kenyérből(2x ehetek bennt,7:30 és 11:30kor) plusz egy-egy Belvita JóReggelt! Softy gabonás kekszet ennék mellé amiben 3,5 gramm rost van kb.

Otthon max egyszer szoktam főtt kaját enni mostanában főleg a gyomrom miatt. Almát,banánt,barackot,dinnyét még tudnék enni.


Ezzel valamennyire helyreállna az emésztésem?


2021. aug. 3. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Hàt szerintem ennek nem lesz jó vége, ez nagyon nagy emelés...

Alapszabály hogy nagyon fokozatosan vezetjük be a rostokat.


Én nem is ilyenekből növelném,hanem pl több zöldség gyümölcs, cerbona zabkása helyett meg otthon főzött normális tápértékű zabkása.


50g zabból főzött kásában magában is van 6g rost+ehhez teszel egy nagy evőkanál mogyoróvajat, sok gyümölcsöt, és meg is van olyan 9g rost egy étkezéseddel.


A minőségre kell menni,mert aki bélproblémás,annak ezek az instant cukros izék meg porok nagyon nem jók.


Én emésztési zavarokkal küzdök, tudom sajnos mit beszélek, hallgass rám!


Probiotikumot is jó lenne szedned, minimum 3hónapig. Ezekből a BioKult, Florabalance Plus, ha bírod akkor a YiYa nagyon jók.

2021. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Protexin balance-ot szedek.

Mennyire legyen fokozatos? Egy hétig kb ilyen 10-15 gramm körül?

2021. aug. 3. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
10g legyen szerintem,napközben jól elosztva,és növeld a folyadékot is
2021. aug. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Folyadékot is növeltem 3 literre minimum
2021. aug. 4. 08:00
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
Ezek nem egészséges rostok. Egészséges rostot a zöld levelekkel tudsz bevinni. Persze nem holmi vajsalátával, amiben jóformán semmi sincs, hanem valódi levelekkel. Pl spenót, sóska, vagy ha hozzájutsz, porcsin, paréjfélék, pitypang, csorbóka, sárgarépa levelével. Legalább 3x1 maréknyi javasolt lenne.
2021. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyen pitypangot ok ... XDDD és még mit? Gipszkartont?
2021. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5# Azt mondod,akkor kb értelmetlen teljeskiörlésű kenyeret meg rostos szeleteket enni?
2021. aug. 5. 19:19
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Gyulladásfaktor szempontjából valóban értelmetlen, sőt káros teljes kiőrlésű kenyeret meg rostos szeleteket enni, de a kérdés szempontjából egy fokkal jobb, mint az agyonfinomított társaik. Mindazonáltal, noha valamit beviszel vele, nem fedezi a SZÜKSÉGES rostokat. Mint ahogy az utifűmag héj sem.
2021. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!