Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehet az inzulin rezisztens?

Mit ehet az inzulin rezisztens?

Figyelt kérdés

Pl főtt kukorica

SOs Mogyoró (azt írja van benne cukor)

Tönköly búza keksz v kenyér?

Szolo?



2021. aug. 3. 13:49
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ettem tönkölykenyeret mert nem tudom szabad e de új a dolog és kirándulás alatt megvagyok vágva a helyzetttel

Szedulok és nehéz nézni messze , nyomja a szemem vmi

Ez cukor hiány lehet vagy az h ettem teljes kiőrlésű szénhidrátot?

2021. aug. 3. 14:05
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem teljes kiőrlésű, hanem lassan felszívódó. És nem, nem amiatt szédülsz. Vércukorkérő van nálad? Nézd meg nem esett-e le a cukrod.


Amúgy ha lehet kerüld a finomlisztet, a cukrokat, cukros üdítőket, mert ezek után rosszullétig zuhanhat a cukrod, és nagyon hamar éhes leszel, falási rohamaid lesznek.


Ezt az oldalt pedig nézd meg, ha az orvosod nem magyarázta el rendesen a dolgokat. [link]

2021. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nincs vércukor merő

Tegnap tudtam meg h diéta mert hipozik a szervezet

Azt se tudom banánt szabad e

2021. aug. 3. 14:38
 4/21 anonim ***** válasza:

[link]


A banán a kerülendő élelmiszerek között van.

2021. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

De kérdező, ha most kirándulsz, vagyis gyalogoltok, akkor inkább egyél valamit, bármit, akár olyat, ami nem ajánlott. Még mindig jobb, mintha nem ennél semmit, miközben testmozgást végzel. Ha tudod mindig a pihenők végére időzíteni a kaját, tehát rögtön utána gyaloglás jön, akkor a szokásos, normális ételek is lassú felszívódásúak lesznek. Kezdetnek elég, ha azt kerülöd, ami "közismerten" egészségtelen étel, pl. édességek, fehér kenyér (ha tudsz helyette barnát enni, ha nem, akkor menjen a fehér inkább), cukros üdítő, gyümölcslé, lekvár.


Aztán ha vége a tábornak, akkor majd konzultálj egy dietetikussal, aki segít összeállítani a jó diétát. De úgy látom, hogy most a stresszeléssel meg az inkább nem eszem semmit módszerrel többet ártasz, mint ami haszna van.

2021. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, azt ne csináld hogy nem eszel. Miféle orvosod van hogy semmit se mondott el?
2021. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Magán endokrinologus volt

Elmondta h ingadozik a cukor ehgyomi 5.4 volt az inzulin jó

De termelésre a max 89 helyett 181 lett

Az inzulin

Szóval 160 ch diéta és mozgás és se cukor se Liszt

Van ahol ajánlott a teljes kiőrlésű van ahol

Azt írja az is megemeli a cukrot csak fokozatosan.

És hogy nem

Vagyok inzulin rezisztens ez más de hipo valamit mondott és nem találom az ambulanson

Hipoglikemia nem lehet mert eleve magas volt a cukor

Az inzulinom is magas

De nem élhetek rozskenyerem, gondolom nem sokat ehetek


Ettem rántottát meg útközben rozskenyeres szendvicset, de most 15:30 azóta fokozatosan a szendvics mellett két banánt és fel belvita kekszet

De akkor ezzel a gonddal ehetek cukros kekszet ami a kisfiamnak maradt csak keveset?

Nem tudtam

Miért szedulok gondolom cukor hiány

De a hasnyálmirigyrák kikeszitem ha cukrokat eszek azt mondta doki h pár év vagy évtized és kifullad


3 hónap múlva újra ehgyomi vizsgálat

Ha néha eszek mégis ilyeneket, nem lesz más az eredmény pl rosszabb, mintha szigorúan betartanam csak

Zöldség olajok meg hús ami így egyelőre világos…

2021. aug. 3. 15:40
 8/21 A kérdező kommentje:
‘Hasnyálmirigyem (nem tudom miért űrt hozza rákot )
2021. aug. 3. 15:42
 9/21 anonim ***** válasza:

"Van ahol ajánlott a teljes kiőrlésű van ahol


Azt írja az is megemeli a cukrot csak fokozatosan." Az jó ha fokozatosan emeli, ezért ajánlott. Ha cukrosat eszel, akkor magadnak ártasz, mert az gyorsan emeli a vércukor szintet, de gyorsan meg is zuhan. És utána rosszul fogod érezni magad. Akkor most inzulin rezisztens vagy, vagy sem? Mert elég zavarosan írsz.

2021. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ja és így hogy ezeket ettem

Is éhes vagyok ennék még

De ami gond h nyomja a fejem és nem tudok messze nézni

A latasom fura h nem tudok pl rakoncentralni a levelekre a fákon vagy mósodik össze

Ez ideiglenes a sok inzulin miatt vagy mindig ilyen lesz? Mert akkor ha ennyire kellene a cukor 2 banán és rozskenyer után de Bem ehetek akkor

Mi a fenét csináljak

2021. aug. 3. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!