Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kiderülhet valakiről hogy,...

Kiderülhet valakiről hogy, mégsem lisztérzékeny?

Figyelt kérdés
4 éves koromban derült ki hogy, lisztérzékeny vagyok viszont többször is ettem glutén-os ételt és nem volt semmi bajom. Kipróbálhatom-e azt hogy kb. fél évig glutén-os ételt fogyasztok?
2010. aug. 29. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen ki. Viszont ha nem volt a múltkoritól se gond. akk nem is vszínű h lesz.
2010. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Felnőtt nő vagyok 5 éve lisztérzékeny. Maximalista vagyok a diétámmal. A tesztek azóta, amióta diétázom sorra jók. Viszont ez nálam csak azt jelenti, profin tartom a diétámat, de nem vagyok gyógyult. De te 4 éves korodban lettél az, vagyis akkor derült ki. A gyerekkori lisztérzékenységet legtöbb gyermek kinővi, a bélbolyhok kifejlődnek, és megerősödnek. Igen próbáld ki, de én előtte elvégeztetnék egy vérvizsgálatot, amiből valóban kiderül gyógyult vagy. Nagyon vigyázni kell ezzel, mert csúnyán visszaüthet.Legelső tünete, ami allergiára figyelmeztethet az a hasmenés, puffadás, és kinzó hasfájás, és a vérszegénység. Tehát én inkább előbb a vérvizsgálatot javasolnám. De ez az én véleményem.
2010. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem itt valami nem stimmel. Ha lisztérzékeny voltál az nem kinőhető, mert az egy genetikai hiba, tehát lehettél lisztre intoleráns, amit kinőhettél. Ha viszont csak egy kevés lisztes dolgot ettél az nem biztos, hogy gondot okoz. Viszont jól gondold meg mit teszel, mert ha nincs tüneted, akkor is okozhat gondot. Szóval mindenféleképpen keress fel szakorvost ne kísérletezz az egészséged rovására.
2010. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem kinőhető,semmiképpen ne próbálkozz ilyesmivel..ez élethosszig tartó diéta,ha gluténtartalmút eszel,lehet h nem lesznek tüneteid és egyszer csak meghalsz bélrákban...
2011. máj. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!