Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan "tanuljak meg" lassan...

Hogyan "tanuljak meg" lassan es nyugodtan enni?

Figyelt kérdés

A problémám eleg mélyen gyökerezik, sajna a családom nem igazán tudott ránevelni hogy egészsegesen viszonyuljak a kajához. Nagyon komoly sporttevékenységet és tökéletes alakot vartak el tőlünk a szüleink, amibe nyilván akarmilyen kajálás nem fért bele, szóval általában családi kajálásoknál mindig hatalmas balhé volt, plusz ha egyedül ettem valamelyik szülőm mindig leült mellém cseszegetni a súlyommal amig el nem bőgtem magam, vagy csak simán egy szó nélkül rosszallóan bámulni, és olyankor nem engedtek bemenni az étellel stb...azóta már túl vagyok evés, testképzavarokon, rengeteg vitán es üvöltözésen velük. A családdal a mai napig nem bírok normalis idegállapotban asztalhoz ülni, de szerencsére már kollegista vagyok. Viszont ott is probléma, hogy ha valaki velem együtt ül az asztalhoz, már le tudnám ütni, mert azt hiszem engem bámul és el fog kezdeni beszólogatni, de egyedül is rohadt frusztrált vagyok,legszivesebben kb 2 perc alatt benyomnám a kaját és eltakarodnék. Tudom hogy ez nem normális, nem akarom ezt csinálni de annyira feszült vagyok ettől az egésztől, és nem megy hogy megnyugodjak.


Hozzátartozik a történethez hogy sose voltam túlsúlyos, mindig sportosan vékony voltam (most 174cm/64kg vagyok)


Akár evészavarosok tanácsait is szivesen fogadom, hogy higy lehet ezen segíteni, mert nagyon rossz igy :/



2021. aug. 29. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
47%
A szüleid verbális bántalmazása nem az ételről szólt, hanem mert élvezték, hogy kínozhatnak, szadista mindkettő. Sajnálom, de belső késztetés a gonoszság oka mindig. Most, hogy nem vagy otthon, valaki mást kell kínozniuk (remélem, egymást).
2021. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
47%
Mielőtt asztalhoz ülsz, lassítsd le magad, próbálj paraszimpatikus idegrendszerre kapcsolni.Ennek a mai embernél legtöbbször az az akadálya, hogy a túl sok stressztől a bolygóideg, ami sok egyéb mellett a szimpatikus-paraszimpatikus idegrendszer "váltókapcsolója" is, hajlamos beragadni szimpatikus üzemmódba. A bolygóideg stimulálására biztosan találsz praktikákat a neten, Ha nem, segítek. Addig is evés előtt végezz 4/7/8 légzésgyakorlatot.
2021. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!