Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sludge az epehólyagban?

Sludge az epehólyagban?

Figyelt kérdés

Hasi UHn voltam elhuzodo szekrekedes miatt, de a doktornő arra nem talált szervi elvaltozasra visszavzetheto okot, viszont felhivta a figyelmemet erre a sludge dologra, vagyis ha jól értelmeztem besurusodott az epevaladek (nagyon zavarban voltam igy nem biztos, hogy ez pontos :D)

Utána olvasgattam, de túl sok infot talaltam a neten. Ha valaki ert hozzá egy kicsit is tudna segíteni, hogy táplálkozás terén mit tudok tenni ennek megoldasara?


Előre is köszönöm, ha segítesz!!:)


2021. szept. 12. 08:58
 1/2 Senior Séf ***** válasza:
100%
Egyél állati zsiradékot, és hanyagold az étolajakat. Olajat nem egészen 50 éve fogyasztunk. Az évmilliók üllőin kovácsolódott emésztőrendszerünk mi a ménkűt kezd egy pár évtizedes divatirányzattal? Az olajtól nem nyílik a vater papilla, besűrűsödik az epe, pedig rengeteg emésztésim, mentális, hormonális és immunrendszeri folyamathoz lenne rá szükségünk.
2021. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Először étkezésben kellene változtatni, pl. szénsavas üditőket, alkoholt, fűszeres ételeket, egyszerű szénhidrátokat kerülni.
2021. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Epehólyag eltávolítás után lehet-e édességet enni? Ha igen, azon belül is mi ajánlott és mennyi idő után?

A műtétem után a dietetikus adott 4 oldalnyi diéta javaslatot és ellen javaslatot, de egyiken sem szerepelt az édesség. Szeretném, ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérem segítsen!

Epekő műtét után mit ehetek?

Kedden műtöttek, szerdán már hazaengedtek. Kedd este ettem egy kis húslevest illetve háztartási kekszet. Ma napon pirított fehér kenyeret ettem és húslevest kis tésztával, viszont délután nagyon begörcsölt a hasam, nagyon fájt. Ezek után mit egyek? Csak háztartási...

Igaz, hogy epehólyag eltávolítás után nem lehet többet zsíros ételeket fogyasztani?

Nagyon vegyes véleményeket hallottam róla. 5 kilót fogytam a zsírszegény étrenddel, hiába eszek sokszor keveset, de így is már csak 40 kiló vagyok. Örökké ilyen vékony leszek így? Mielőtt a betegség kiderült volna zsíros ételeket sokszor fogyasztottam (viszont nem...

Epebetegek! Ti min változtattatok az étrendeteken?

Sajnos műtét óta mindentől megy a hasam. Írtak anno egy diétát, de az kb. abból áll, h éljek magokon.

Milyen hatással van az anyagcserére az epehólyag kivétele?

18 éves koromban kiműtötték az epehólyagomat, visszatérő epekövek miatt. Mivel azt tanultam, hogy az epe a zsírok emésztéséért felelős, így azt gondoltam, hogy esélyem sem lesz a hízásra. Az epehólyag kivételével az epe ugyebár így már folyamatosan folydogál, nincs...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!