Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Receptek ilyen esetre? Az...

Receptek ilyen esetre? Az illető nem ehet gabonaféléket (álgabonát sem), olajos magvakat, hüvelyeseket, de ha szívesen enne valami lepény- vagy kenyérféleséget néha, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tehát olyan receptek lennének jók, amikben nincs gabona, olajos mag, hüvelyes.


És valami lepényke legyen az eredmény vagy ilyesmi.



2021. szept. 15. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem vagyok teljesen tisztában, hogy mi tartozik a betiltott ételek listájába. A rizs ott van? Krumpli (az szerintem tuti nem)? A gesztenye?


Ha ezek nincsenek benne, akkor szerintem tudok receptet.

2021. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi az, amit ehet?
2021. szept. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1. Rizs kizárva. Krumpli még belefér. Gesztenyét szabad.


#2. Állati eredetű élelmiszereket nem. Főként növényit, de a fenti korlátozásokkal.

2021. szept. 15. 10:14
 4/12 A kérdező kommentje:
És előre is köszi!
2021. szept. 15. 10:14
 5/12 anonim ***** válasza:
A csicseriborsóliszt engedélyezett, az nem gabona hanem hüvelyes. És lehet belőle faranitát készíteni. A lisztet összekevered vízzel, úgy hogy egy sűrűbb palacsinta tésztát kapj, mehet bele rozmaring, kakukkfű, fokhagyma, só bors, paprika, olívaolaj, vagy bármilyen más zsiradék. Állni hagyod min. 4 órát, de egy egész napot is lehet. Sütőben megsütöd (alá sütőpapír), vagy serpenyőben kevés olajon is működhet.
2021. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A csicseriborsó az hüvelyes. 😟
2021. szept. 15. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Chia mag? Lenmag héj pehely?

Ezek mehetnek? Vagy ezek sem?

2021. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A Chia mag nem igazán, lenmagpehely - ezt pedig sajnos nem tudom.
2021. szept. 15. 15:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Láttam a boltban és lisztkeverékeken zöld banán lisztet. És az elkeverve burgonyapehellyel, tojással? Csak ötletelek.
2021. szept. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es, nem ehet állati eredetűt, tehát tojást sem. De a vegán tojást sem ezek szerint, mert az meg lenmaghéjből szokott lenni vagy chia magból...

Ezen a ponton nem tudom, hogy mi olyan készítmény van, ami pont arra van, hogy összetartson dolgokat és meg tudja enni... :/

2021. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!