Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » BMI szerint 23.4 vagyok...

BMI szerint 23.4 vagyok (himnemü, 32/173/69), mégis nagyon rosszul nézek ki, és nagyon nagy a hasam?

Figyelt kérdés

Szerintem a BMI is diszrimináló mert olyan férfi testalkatot vesz alapul, aminek rendes válla van és mellizma. Nekem nem nagyon vannak ilyenek.


És ugye emiatt a nagy has mégjobban látszik, mert szélesebb, mint a vállam.


Van zsír is, de nekem kicsit furcsa hogy kb úgy nézek ki mint a ~180 centi magas, de 105 kilós emberkék.


Lehet, hogy állandó gyulladásban van a bélrendszerem? Sajnos gyerekkorom óta nagyon érzékeny a bélrendszerem, stresszre, érzelmi helyzetekre és nagyon sok ételre allergiás rohamom van (IBS)


Egy egy ilyen roham után az egész hasam forró.


Amikor kifostam az összes zsigeri szervemet akkor tök vékony vagyok még 2-3 kiló hasi zsírral is.


Persze lehet hogy csalóka a BMI mert figyelembe vesz izomtömeget is, ami meg nekem nincs, és emiatt arányaiban lehet hogy több a zsír.


De én úgy gondolom hogy 5-6 kiló túlsúlynak nem kellene ennyire feltűnőnek lennie.


Az is elég szomorú, hogy lapos hassal 60 kiló lennék kb.


2021. szept. 15. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Már a BMI is diszkriminatív? Egyre érdekesebb a világ.

Az ilyen számolások egy átlagra vannak, van egyéb mérések is. Valószínűleg nincs rajtad sok zsír, viszont izom sem. Izmosodj egy kicsit, ugyan nőni fog a súlyod de jobban fogsz kinézni. A full lapos has nehezen elérhető dolog, itt jönnek az alkati dolgok, stb. És igen, simán lehet, van valami gyomor gondod, vagy puffadsz amitől szintén nagyobb a hasad

2021. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

tavaly kérdezte egy csaj, hogy hogyan van az, hogy én nem kondizom, mégis van izmom?


néha bámulatos dolgokat tudnak mondani nők, mintha 0 fogalmuk lenne a biológiáról. Izom nélkül hogyan mozognék? Igazából annyira vagyok csak izmos, hogy 30-40 fekvőt mindig meg tudok csinálni.


Amikor tényleg jártam kondizni, akkor még 60 kilót sem tudtam fekve kinyomni, még egy év után sem (jöjjön a shaming, hogy "válámit bissssztos roszul csinátááááá")


én is nagyon jól szórakozom amikor visszadobom ezt a "válámit bissztos roszul csinász" cimü eposzt embereknek, amikor arról sirnak, hogy nem keresnek jól.


amikor kondiztam azért mondjuk látszott rajtam valami, de csak annyira, hogy fiúk kezdtek el beszólogatni, lányok továbbra se dobták el magukat. És akkor voltam ilyen 68 kiló kb.

2021. szept. 15. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!