Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, hogy ne hízzak...

Mit egyek, hogy ne hízzak többet, de bírjak dolgozni?

Figyelt kérdés

12 órás műszakban vagyok raktáros. Számítógépen is dolgozok, valamint dobozokat cipelek, rakodok, bontok kb 28kg-ig. Éjjel-nappal.


38 éves nő vagyok, már van egy gyerekem. Császár volt, a hasam elég nagy maradt, pedig a gyerek már 5 éves.

Sajnos köldöksérvem lett terhesség alatt, ezért felüléseket nem merek csinálni.

Valamint decemberben koronás lettem aminek a következménye asztma lett.

Plusz a munkahelyi cipőtől lesántultam elég komolyan (sarokcsontkinövés..).


Szóval edzeni, futni nem tudok.

De. Dolgoznom kell. És nem tudom, hogy mit kellene ennem, hogy bírjam, de ne hízzak tovább.

Jelenleg 75kg vagyok (170cm). Szóval ez már túlsúly.


Nappalosban 2x megyek ki enni (reggeli plusz ebéd).

Éjszakásban 1x (20-22 közt).

Hűtő van.

Örülnék, ha ajánlanátok ételeket.

Koffeint nem fogyaszthatok a szívem miatt, ezért eddig megettem műszakonként 1 sport szeletet, hogy ébren bírjak maradni. A többiek is hordanak be mindenféle édességet, kekszet.

Én 1 jóreggelt kakaós kekszet szoktam néha, ha éhes vagyok.

Vizet iszok, plusz fél liter teát.


2021. szept. 21. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármit, amit eddig, csak sok zöldséggel. Kenyeret, tésztát, krumplit, rízst stb. egyél kevesebbet.
2021. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Húst zöldséggel és pici körettel alaposan megrágva és kerüld a feldolgozott élelmiszereket.


Sport szelet helyett egyél gyümölcsöt vagy zöldséget.


Ha eléggé visszaveszel az alap élelmiszerekre, akkor el fog jönni egy olyan pont, amikor mondjuk köretet, húst és zöldséget már nem kívánsz, csak csokit. Na ilyenkor kell erősnek lenni és nem enni mást, mint amit kitaláltál magadnak.

2021. szept. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hiába eszek meg egy répát, az nem ad energiát ahhoz, hogy lepakoljak egy puttonyos autót (pl fedex, ami hozott 150 dobozt).
2021. szept. 22. 07:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Mellékszál, de említetted a munkavédelmi cipőt, én még olyan élő emberről nemigen hallottam, akit megvédett volna bármitől is, de az biztos, hogy cserébe mindenki tönkreteszi a lábát csak a viseléssel.
2021. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Apum munkavédelmis, náluk építkezésen volt olyan példa, hogy valaki a lábára ejtett valamit és ezért nem tört el.
2021. szept. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös

Azt te nem tudhatod. De akár a lábára ejti valaki, akár nem, az biztos, hogy 5 év alatt mindkét csoportnak is tönkremegy a lába magától is ezekben, míg ellenkező esetben legfeljebb 5%-uknak.

2021. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 Az a kő/tégla/cucc 20 kiló volt. Telibe ráejtette és nem tört el a lába...


Ha raksz bele betétet vagy másik fajtât használsz, az is rossz?

2021. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó! A férjem már intézi a jobb cipőt.

Az ortopédián ajánlottak talpbetétet, direkt sarokcsontkinövésre való. De pár hét után ki kellett vennem a cipőből, annyira fájt a lábam tőle. Bokasüllyedésem van, nem bírtam.

2021. szept. 23. 04:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!