Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet enni kényszerevés...

Mit lehet enni kényszerevés ellen?

Figyelt kérdés
valszeg (megszünthetetlen) lelki okai vannak...:( állandóan eszem és ráadásul nagyon hízékony vok... mindig ügyeltem a helyes táplálkozásra, de most nem tudom tartani... ha nem eszem akkor meg sírok...
2007. dec. 27. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó pszichológus segíthet rajtad. Ha már belátod hogy lelki eredetű evési zavarod van (pl. kényszeres evésed) az máris fél győzelem.


Talán az evési rohamok alatt próbáld kicselezni a szervezeted. Pl. ne csokit egyél, hanem gyümölcsöt. Az is édes, és kevésbé hízlal.


Érdemes kivizsgáltatnod magad, mert pl. vércukor gondok is csinálhatják a tünteidet.

2007. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
85%

Kétféle oka lehet a kényszeres evésednek. Az egyik az, hogy nagyon sok olyan felgyülemlett energiád van, amit nem tudsz megfelelően levezetni. Valószinűsítem, hogy még nem találtad meg magadnak azon célt az életben, amely felé szived szerint elindulnál. Próbáld meg magadat néhány új dologban kipróbálni; keress magadnak egy olyan elfoglaltságot, ahol sok ember vesz körül és amely maradéktalanul sok örömet okoz.

A másik pedig az, a szervezet éhségérzettel adja tudtára a tudatos énednek, hogy valamilyen ásványi anyagból, nyomelemből vagy vitaminból hiány lépett fel a testedben. Ennek orvoslása roppant egyszerű: kezdj el (multi)vitamin csomagokat szedni - csak ne a gyógyszertárból vedd meg, mert ezek sajnos nem megfelelő összetételű és mennyiségű vitamint tartalmaznak...

Szóval meglásd: ha megfelelően választod meg a táplálék-kiegészitődet, akkor el fog múlni az éhségérzet.

2008. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Foglald le magad valamivel ! =)

Én 2 évig játszottam ezzel.. Felszedtem jó pár kilót (gyógyszerek miatt), és az utcára sem akartam kimenni, hogy ismerősök nehogy meglássanak. Helyette itthon ültem és unalmamba tv-t néztem közbe ettem és ettem.. Mégtöbbet híztam..ördögi kör..

Nekem a megoldás az volt.. hogy nem érdekel ki mit gondol, ha valaki megkérdezte h "mi lett velem" csak mosolyogtam.. Eljártam a városba barátaimmal, próbáltam minél kevesebbet otthon ülni.

Ha nagyon éhes voltam gyümit ettem.

2010. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!