Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kényszerevés ellen mi a...

Kényszerevés ellen mi a teendő? Részletek lennt!

Figyelt kérdés

Most így elmesélnék mindent, előre leszögezem, hogy hülye vagyok, szóval nem kell hülyézni, tudom, hogy az vagyok, változtatni szeretnék rajta, ezért írtam.


17 éves vagyok. Anno 176 cm voltam, és 82 kg, tojáskúrával (sok tojást ettem, és azonkívül tényleg bármit megehettem) + tornával lefogytam egy nyár alatt 10 kg-t. Aztán rá fél évre leadtam 5-öt, amit vissza is híztam, mert elkezdtem nassolni meg minden. Aztán múlt nyáron összeállítottam magamnak egy profibb étrendet, napi 1200 kalória, mozgás ebbe nem volt (mint említettem fennt hülye vagyok.) Most 177 cm vagyok, és 54 kg. (lehet hogy 180 cm vagyok nem tudom.) Eddig (lassan 7 hónapja) gyönyörűen tartottam a súlyom, de mostmár egyre többször engedek a csalásoknak, többet eszem, akkor is, ha nem vagyok éhes, meg vannak kb 2hetente olyanok, amikor telezabálom magam édességgel. Ez azelőtt nem volt:( Eleve hajalba reggelizem sokat, és nagyon kevésszer eszek amúgy. Minden hibámat le akarok írni, hogy tudjatok segíteni, névtelenül nem akarok hazudni. Főtt ételt nem nagyon eszek, max krumplit meg rizst, suliba nem eszek (mert oda normális kaját vittem, de azzal is lecikiztek tanárok meg osztálytársak). Arra gondoltam, hogy elkezdenék úszni, nem tudom, mennyire támogatja ez azt, hogy tartsam a súlyom. Régen is szerettem úszni, napi szinten úsztam (nyáron volt hogy 8-10 órákat is), csak egy sérelem miatt hagytam abba 7 éve. Futni nem tudok, szóval a mozgással kapcsolatos tanácsokat úgy adjátok(nem kapok levegőt közbe, utána fél óráig köhögök). Az a gond, hogy 1-2 zabanap után rámjön néha 1-2 kg, amit igaz, hogy le tudok adni mindig, de attól félek, hogy egyszer az akaratomban eljön az az idő, amikor csak felfele megy, és lefele már nem. Kérlek, ne írjatok olyanokat, hogy : "Jóvan, jól elk*rtad magadnak, ez már csak felfele fog menni", mert eddig az ilyeneket mindig megtudtam változtatni, és szeretnék is rajta, kiküszöbölni. Havi vérzésem sincs már, voltam orvosnál, ott elméletileg minden rendben volt. Hajhullásom is volt, de 1-2 csalónap után (kakaó,stb) +sampon+ egy kapszula hirtelen megindult a hajnövekedés. Pszichikailag edzem magam cetlikkel hogy "Betartom a diétámat", hogy az akaratomat támogassam, de nagyon félek. Ha valakinek vannak jó ötletei, az írjon, köszönöm előre is !


2011. márc. 14. 09:05
 1/10 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy elnézést, hogy hosszú lett, amúgy az 1200 kcal-os diéta az életmódváltásos volt, ma sem eszem már gyorséttermet, stb. Szóval azt most is folytatom, úgyhogy szerintem olyan nincs, hogy " ez a csaj 2 hét diéta után folytatja a régi életmódját, amivel felhízott, és csodálkozik". Csak ez is fontos, úgy gondolom:D
2011. márc. 14. 09:07
 2/10 anonim ***** válasza:

1200 kalória rettentő kevés!

Ezért nem tudod betartani, és ezért jönnek rád a falási rohamok.

Ne "bűnözésként" tekints a normális evésre, hanem tudatosan iktass be az étkezésedbe nassolást: megeszel egy tál gyümölcssalátát, de nem étkezés után, hanem uzsonnára. Tízóraira eszel egy túrórudit, vagy egy tejszeletet.

Egyszer egy héten nyugodtan egyél egy kis péksüteményt.


A főtt étel nem ellenség, a legtöbb leves kifejezetten hasznos a diéta alatt.


Rettentően lelassult az anyagcseréd, ha most abbahagyod a diétát, és zabálós napokat tartasz, akkor bizony hízni kezdesz.


Keress rá a Weight Watchers módszerére: pontokkal jelölik a kajákat, és a mozgást is. Logikus, hogy ha többet mozogsz, akkor belefér egy kis nasi, ha csak fekszel, akkor kevesebb kalóriát viszel be.


A többi a szokásos: sok rost (eltelít, és nem törnek rád éhségrohamok), zöldségek, teljes kiőrlésű pékárú, és a többi, és rendszeres, változatos mozgás.

Mondhatni: egészséges életmód.


A folyamatos koplalás nem az!

Az úszás remekül formálja az alakot, és segíteni fog, hogy megőrizd a súlyodat!

2011. márc. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az anorexia mintapéldája amit leírtál.

szörnyenkeveset eszel, nagyon sovány vagy a magasságodhoz képest, azt hiszed,hogy hízol, nem sportolsz, nem eszel főttételt, nem menstruálsz, hullik a hajad.

az rendben van, hogy nem akarsz elhízni, de nagyon messze vagy ettől. rendesen kéne enned, ehhez a magassághoz legalább 2000 kcalt. (csak az alapanyagcseréd olyan 1600. az hogy lélegzelés gondolkodsz. mozgás nélkül)

és kezdj el sportolni, mert valószínüleg már jó ideje az izmaidat bontod.

2011. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, amúgy már nem 1200-at eszek, azt elfelejtettem írni, hogy fokozatosan növeltem (hosszú) és most 1600-on vagyok. de majd megpróbálok odafigyelni, köszönöm!
2011. márc. 14. 09:54
 5/10 A kérdező kommentje:
amúgy az úszás erre jó? mert futni tényleg nem tudok (ezzel az összes futással járó sport nem jó), nem erőnlét miatt, hanem levegő miatt. A fél óra köhögés meg nem feltétlenül ilyen túlzásos hasraütés, hanem tényleg annyit köhögök utána, és fáj.
2011. márc. 14. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy jó az úszás. És a tüdődnek is jót tesz.
2011. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
elnézést, h itt kérdezek, a hiperinzulinizmus nem lehet az oka a kényszerevésemnek? kiskoromban volt, ami annyit tesz, hogy sok inzulin, kevés cukor. Csak anyatejet voltam hajlandó inni/enni, normális kaját csak álmomban, szondán át. Utánanéztem, a kényszerevésnek ezek is lehetnek az okaik, és a többi "tünet" is rámillik. Az a gond, hogy ma is annyi zöldséget meg mindent ettem, szóval ilyeneket eszek, de hogy már 56-57 vagyok. teljesen el vagyok keseredve, összetörnék, ha ez így maradna. Most már megkérdezünk egy dietetikust is, mert nem tudom mit csináljak. 8 hónapig csalónapok felé se nézek, teljesen el vagyok keseredve:(
2011. márc. 14. 11:32
 8/10 anonim válasza:

Szia! Nagyon gyorsan át kell állnod a normális étkezésre, mert súlyos következményei lesznek!

Az üres szénhidrátot cseréld át lassan felszívódóra. Pl.krumpli, risz helyett köles, hajdnina, stb. Minden nap meg kell ennek 11 egység zöldséget. Ez minden étkezésbe belecsempészett paprika, paradicsom, stb.

A folyadékra figyelj, ne igyál üdítőt, csak szénsavmentes vizet!

Ami neked nagyon jó lenne, csíráztass! Nézz utána a neten, hogy hogy kell. Nagyon tápláló, hihetetlen ásványi-és vitaminforrás.

A szervezeted teljesen be van dugulva, nem ártana egy tisztító kúra, és felkeresni egy reflexológust, hogy segítsen neked!

Ha bármilyen kérdésed van, szívesen segítek!

Üdv, egy dietetikus!

2011. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ja, és lelki támogatásként, ne cetlizz, hanem rakd ki pár helyre a régi fotóidat, hidd el, annál nagyon hajtóerő nincs!
2011. ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!

én is hasonló problémával küzdök..178 cm és 57 kg vagyok most. 55 voltam, mert 2 hónapig diétáztam.elmentem orvoshoz, mert nem jött meg, és azt mondta, hogy sürgősen hízzak fel min. 58ra...ezért vagyok most 57 kg.de a diéta miatt teljesen kiéheztem mert megvontam magamtól az olyan dolgokat amiket kívántam(legfőképp édességek) és most falási rohamaim vannak.2-3 naponta fordul elő, de akkor hányingerig eszem magam.ha elmúlik a hányinger, eszem tovább.Addig eszem, amíg kaját látok.eszméletlen mennyiségeket, napi 5-5 ezer kalóriát...kérlek, ha te is szeretnéd add meg az emailed, hogy tljunk erről beszélgetni, mert én is hasonló cipőben járok és szeretnék megoldást találni rá!

2011. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!