Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha sok édességet eszek, attól...

Ha sok édességet eszek, attól lehetek cukorbeteg?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon édesszájú vagyok, szoktam enni édes pékárukat, csokit, sütiket. Tudom, hogy egészségtelen, de nagyon kívánom ezeket. Egyébként nem vagyok túlsúlyos egyáltalán, mert sokat sportolok, átlagosan heti 8 órát (úszás és kondi) + az iskolai tesi.

Attól félek, hogy ha minden nap eszek édességet, kialakulhat tőle cukorbetegség utóbbi ellenére is. Nem tudom leküzdeni az étvágyamat, mert a sok sporttól nagyon éhes tudok lenni. Van, hogy napokig nem eszem édeset, máskor meg egyszerre nagy mennyiséget is.

Ja és 17 éves vagyok


2021. okt. 14. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Ha a szüleid cukorbetegek, hajlamosabb vagy te is az lenni. Ugyanúgy jobban kell figyelni, ha korábban volt már a családban cukorbeteg, nagyi vagy nagyapó.


Hosszan tartó, mértéktelen fogyasztásnál igen, megvan az esélye, de az is lehet, hogy nem. Apám mindig vigyázott magára, sosem vitte túlzásba az édességet, mégis cukros lett, ellenben a nevelőapja literszám itta víz helyett a baracklevet éveken keresztül, és a teát, vizet nagyritkán, emellett ette az édességeket, lusta életet élt, 40-50 évesen nyugdíjba ment (akkoriban megtehette, semmi baja nem volt), aztán tényleg lóart nem csinált, max a boltba ment le, akkor se jót hozott, és élt 86 évet, kb 3 foga hiányzott, alig szedett gyógyszert, és messzebb nem is lehetett a cukorbetegségtől - mindezt úgy, hogy fogat sem mosott, legalábbis 1 évtizedig biztos nem, de volt az több is.


Szóval tényleg nem lehet előre megmondani. De alapvetően igen, ha sokat eszek, lehetsz cukorbeteg.

2021. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem lehetsz attól cukorbeteg.
2021. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Állítólag kimerülhet a Langerhans-szigetek inzulintermelése.
2021. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!