Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egyszerre túl sok édességet...

Ha egyszerre túl sok édességet eszek, attól kialakulhat cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán eszem egészségtelen dolgokat, általában teljes kiőrlésű gabonákat eszem, rengeteg zöldséget, nagy salátákat gyömbérrel, olíva olajjal, csirkehússal, sajttal, még kenyeret se szoktam enni. Rendszeresen sportolok is, vékony vagyok, meg minden. De havonta (tuti a hormonok miatt, a havim előtt) rám tör a rettenetes édességroham, és küzdök ellene, de már többször előfordult, hogy ilyenkor magamba tömtem egy fél üveg házilekvárt, s melléje még mindenféle csokit, kekszet. Rá egy kis időre eléggé elszédültem, úgy éreztem hogy túl sok a cukor a szervezetemben, nagyon felpuffadtam, fájt a hasam, alig kaptam levegőt, úgy éreztem, el fogok ájulni, nagyon durva volt... Annyira megijedtem, megfogadtam, h többet soha nem csinálom, de legközelebb megint rám tört... De amúgy máskor szinte nem is eszem cukrot. Ilyen hirtelen rohamok utàn alakulhat ki cukorbetegség? 16/L

2017. aug. 4. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Igen
2017. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Egy alkalomtól nem. Többtől igen. Ésszerű lenne nem lenullázni a hasnyálmirigyedet.
2017. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Cukorbetegség akkor alakul ki, ha valaki sok olajost és/vagy zsíros ételt fogyaszt. Ekkor a véráramból nem szívódnak fel a mindenféle cukrok, ez okozza a problémát, rosszullétet.

9 évesen lettem cukorbeteg, 17 évesen vegán lettem (nem eszek állati eredetű dolgokat). A sok állati zsír és mindenféle plussz olaj elhagyása után fél évvel az orvosom el se akarta hinni, hogy "kigyógyultam" a betegségemből, azt hitte, hogy valami komolyabb bajom lesz... 7 éve vagyok vegán, sok gyümölcsöt, (cukros) müzlit stb eszem, és nincs semmi bajom. Az olaj elhagyását úgy értem, hogy pl a serpenyőbe sosem rakok olajat, a receptekből is simán kihagyom. Annyi zsírt eszem, amennyi az alap élelmiszerekben található. Minden növényben van szénhidrát, fehérje és zsír is, így teljesen zsírmentes diétát nem lehet követni, de a minimális mennyiségnél én nem fogyasztok többet.

2017. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell otthon csokit és kekszet tartani, és akkor nincs ilyen probléma. A házi lekvárokat mondjuk kár lenne kidobni. :)

Akaraterőn múlik minden. Valószínűleg nem használ, hogy kilengésszerűen csinálod az egészet, így alkalmazkodni sem tud hozzá a tested. A leírtak alapján pedig elég alacsony lehet az alap szénhidrát beviteled.

A 3-as sem mond sületlenséget, a zsír valóban inzulinrezisztenciához vezethet, ami a cukorbetegség előszobája. Persze itt is sokat számítanak az egyéni adottságok.

2017. aug. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az értékes és gyors válaszokat! :) igen, igazatok van, viszonylag tényleg kevés szénhidrátot fogyasztok, talán pont ezzel áltattam magam. Azt hiszem, ezentúl inkább gyakrabban eszem pl. kenyeret, de nem sokat egyszerre, pláne nem édességet. A sajtfogyasztást is csökkenteni fogom, mert abból is rengeteget tudok enni, és nem a zsírszegény változatból...
2017. aug. 4. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Azoknak akik még mindig elhiszik a gyógyszerlobbinak, hogy a cukorbetegség a cukortól van:

[link]

2017. aug. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Úgy tudom, a zsíros étrend épphogy meg tudja gyógyítani a cukorbetegséget egyes esetekben (s amúgyis jó a cukorbetegek egy részének - egy másiknak meg nem, mert bonyolult az élet), de az persze nem cukordús is egyben. A zsír- ÉS szénhidrátdús étkezés valóban a legproblematikusabbnak tűnik, rossz kombó lehet (bár van, amikor megkerülhetetlen, megértem, hogy valaki nem tud szénhidrátból eleget enni, zsírosan könnyebb, de annál is van, akinek van határ, amit bír).


Az alkalmi cukorsokk bizonyára nem igazán jó, bár ritka alkalomnál nem paráznék, főleg, hogy a kérdező bizonyára nem kevéssé szénhidrátosan étkezik egyébként is, bár lehet, hogy így is elszokik a gyors cukortól s az megárt... A szénhidráttól is elszokva viszont nagyon büntet az ilyesmi, nem is csoda. A testünknek nem jók a nagyon drasztikus váltások.

2017. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

A 76%-os megint ontja a hülyeséget, holott a dietetikáról vagy az orvostudományról fogalma sincs, csak "úgy hallotta". Rosszul hallotta!


Cukorbetegeknek SZIGORÚAN ZSÍRSZEGÉNY étrend ajánlott, mert a cukorbetegség kialakulásának oka a tévhitekkel ellentétben nem az extrém cukorfogyasztás, hanem az extrém zsírbevitel!


Ha túl sok zsírt visz be a szervezeted (tehát naponta túl sok húst, tejterméket, tojást fogyasztasz), esélyes vagy a cukorbetegségre.

A zsírt cukorrá alakítja át a szervezet, de ha túl sok zsírt viszel be, elraktározza jó részét - méghozzá azokban a sejtekben, ahol a cukrot raktározná el jó esetben. Ha ezek a sejtek az extrém zsírfogyasztásnak köszönhetően feltöltődnek zsírral NEM ENGEDIK BE a cukrot (sznhidrátot), így nem tudja feldolgozni a szervezet, kilöki azt, és visszakerül a véráramba. Eredmény: a vércukorszint megemelkedik, és kész hosszútávon az inzulin rezisztencia.


A megoldás nem a szénhidrátok elhagyása (kiv. gyors felszívódásúak), hanem a zsírok jelentős csökkentése, hogy a szénhidrátokat a szervezet funkciójának megfelelően tudja feldolgozni!


Ha felmész bármilyen angol, amerikai diabétesszel foglalkozó alapítvány honlapjára vagy olvasol kutatásokat, ott ezt részletesebben is elmagyarázzák. Nem a cukor okozza a diabéteszt, hanem a zsír!


[link]


A kérdésedre konkrétan: a havi 1x-i nagyobb édességfogyasztástól nem lesz cukorbetegséged.

2017. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

De mondhatjuk úgy is, hogy általánosságban a túltápláltság okozza a gondot, és az ehhez kapcsolódó túl kevés testmozgás. Bármiből túl sokat eszünk, azt zsírként fogjuk elraktározni.

Az edzés, mozgás nagy mértékben javítja az inzulinérzékenységet. Egy átlag ülő életmód során az izom folyamatosan telítve van tápanyaggal, így nem is lesz képes több cukrot felvenni.

Mamámnak például semmi gond a cukrával, pedig szalonnát és kolbászt eszik fehér kenyérrel. Csak éppen egész életében dolgozott, a mai napig is tesz-vesz, amennyire bírja még így 82 évesen. Persze sok függ a genetikai adottságoktól is.

2017. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

78%-os, persze, ez egyértelmű, ezért írtam azt, hogy a túlzott zsírbevitel okozza.


Ha elégeted a napi kalóriaszükségleteddel, Az nyilván nem vezet ehhez, mert nem áll fent az a veszély, hogy a szervezet raktározni kezd.

2017. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!