Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi a havi költségvetésetek...

Mennyi a havi költségvetésetek étkezésre? Miket fogyaszt az, akinek a költségminimum az elsődleges szempont a bevásárláskor?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyvonalúan költöttem a táplálékra, havi 200 ezer biztosan elment étkezésre. Most viszont anyagi problémáim akadtak egy ritka (nem egészségtelen életmóddal összefüggő) autoimmun betegség miatt, ideiglenesen munkaképtelen vagyok.


Vannak anyagi tartalékaim, de most úgy látom az étkezésen lehetne a leginkább spórolni. Milyen termékeket javasoltok?


2021. okt. 24. 21:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
jó ötlet, köszönöm!
2021. okt. 24. 21:54
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Rizses hús , marha vagy sertéssült( vagy levesben főtt hús is jó) párolt zöldséggel vagy gyümölcsmártással,sertés vagy marhapörkölt, tojás vagy zöldségpörkölt tésztával/rizzsel. Rakott ételeket is tudsz összedobni ezekből az összetevőkből. Különféle ragukat is készíthetsz kombinálva zöldségekkel, tejszínnel. A neten rengeteg jó kis recept van hogy ezeket változatosan tudd elkészíteni.
2021. okt. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaziból rengeteg minden van fent neten recept. Ha kihagyod az ételrendelést és főzöl rendesen, azzal már nagyon sokat spórolsz, főleg, ha van időd és nem veszel félkész ételeket. Mi rendszeresen eszünk lazacot, tilapiat és tonhalat (tudom az utsó kettő nem igazán tesz jót), viszont csak otthon főzünk és így sem hiszem, hogy 2 főre 160 ezer felett lettünk volna valaha.


Amit tudok javasolni, hogy hagyd ki a külföldi ételeket, mert azok általában itthon drágák.


Heti egyszer lehet enni főzeléket. Én amúgy szeretem a csak "natúr" püréket is, borsó, répa, padlizsán püré, amiket lehet enni vacsorára kenyérrel és zöldséggel és tojással. Kb. annyi, hogy felrakod a zöldségeket vízbe forrni és sózod borsozod amíg nem ízlik.


A zabkása (fagyasztott gyümivel - ami kitart egy hónapig, és magokkal és banánnal esetleg tejjel vagy joghurttal) szerintem elég jó reggeli, főleg, ha nem tört zabkását veszel.


Érdemes sok tojást enni és kevesebb húst. Főképp csirkemellett.


Gyümölcsök helyett ha teheted egyél zöldséget (nekünk itthon van megpucolva "nasi répa" a hűtőben, veszel egy kilót 2 hétig egy embernek szerintem az is kitart).


Heti 1-2 alkalommal eszünk natúrcsirkét vagy zöldséges/tejszínes csirkét, mert még mindig az az egyik legolcsóbb hús, főleg akciósan. Mikor fasírtot csinálok, akkor dobok bele abba is zöldségeket, (és sok újhagymát, vöröshagymát) hogy több legyen, illetve a fasírtnál nem gond, ha magasabb a zsírtartalma a darálthúsnak, ami olcsóbb.


Ha disznót vagy marhát főzök, abból mindig van húsleves is, krumplival és hagymával meg répával. A zöldségeket utána általában vagy ledarálom részben pürének, vagy megsütöm a hússal.

2021. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2021. okt. 24. 22:07
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Èn lidlbe/Sparba járok vásárolni, és amiből csak van, szinte majdnem mindenből a sajátmárkás termékeket veszem. Összehasonlítási alapom nincs, de szerintem finomak.

Illetve mindig főzök, reggelit/kávét sem útközben veszek.

A többiek is jó ötleteket írtak.


Jobbulást!!

2021. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, kedves vagy!
2021. okt. 24. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!