Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lett magasabb a cukrom?

Miért lett magasabb a cukrom?

Figyelt kérdés

Reggeli vércukorszint mérés éhgyomorra 5,10 értéket adott ki úgy hogy előtte 4,95 volt meg februárban még 3,69 is. Nem ettem este sem cukrosat.

Hipohonder vagyok és sajnos nagyon ráparázok.

2020. februárjában mértek egyszer 5,80-at azóta egy csomószor megnézettem és sosem volt 5 felett. Nem hiszem el mitől lehet ez.

Az változtathat valamin az eredményen hogy ez a Synlabnál volt mérve és odaírták utána hogy Glükóz - plazma.

Sportolok is hétvégén végigjátszottam egy focimeccset, tényleg nem tudom mitől lehet. 4.80 körül akarom tartani.

Talán ha a kávéból elhagynám a cukrot az segítene?



2021. okt. 27. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez csak eseti meres, rohadtul nem lehet ezalapjan semmit se mondani. Nagyon sok dolog befolyasolja, hiaba ehgyomorra merted.

Ha ennyire rettegsz, menj rendes cukorterhelesre es keress fel egy dietetikust.

2021. okt. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a cukor viheti fel a vércukor-szintet. A lisztes termékek mint péksütemények, tészta, sőt, még a burgonya és a rizs felemelheti.
2021. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi viheti fel.

Lehet a stressz is befolyásolja igaz?

2021. okt. 27. 14:37
 4/12 anonim ***** válasza:
Abszolút, erre van tapasztalatom.
2021. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akármi felviszi, sőt reggel felkelés után legalább 1 órát kell várni mérés előtt. Miért akarod 4,8-on tartani, mi jelentősége van? 5,8 is simán jó éhgyomorra.
2021. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
mert az 5,8-tól már csak egy lépés a 6...
2021. okt. 27. 15:01
 7/12 anonim ***** válasza:
A 6-tal sincs gond
2021. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
És? Kit érdekel a 6? 7-nél sincs gond.
2021. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

A cukorbetegseg nem ott kezdodik, hogy random meregeted, aztan egyszer 6-ot mersz...

Menj el cukorterhelesre, dietetikushoz, aztan csokolom. Vesziteni nem veszithetsz, talan meg is nyugodnal vegre.

2021. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szg74 ***** válasza:

Ami a stresszt illeti, igen, a stressz megemelheti a cukorszintet a szervezetben, én ezt magamon tapasztaltam. (Hosszabb idejű, minimum egy hetes erős stresszről van szó.)

Van egy olyan mérés vérvétellel, hogy három hónap alatt milyen volt, milyen tartományok között mozgott a cukor a szervezetedben,szerintem ezt lenne érdemes megcsinálnod, habár a mért értékek még messze vannak attól, hogy komolyabban aggódj. Az életkorral is járhat, hogy bizonyos koron túl nagyobb lehet a cukorszint a szervezetben. Ez a "bizonyos" kor változó, hogy kinél mikor jön be, persze minél magasabb életkor: 50, 60 felett, annál inkább esélyes ennek bekövetkezése.

2021. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!