Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rossz a mérlegem, vagy mi?

Rossz a mérlegem, vagy mi?

Figyelt kérdés

Hogy megelőzzem a szitkozódást, először is: anorexiás vagyok, úgyhogy teljesen tisztában vagyok mindennel. Csak annyi lenne a kérdésem (2 is), hogy lehetséges az ilyen?

16 vagyok és a BMI-m 11.3.

1.)Az hogy lehet, hogy egyáltalán nem érzem magam rosszul? Az egyetlen dolog ami zavar, hogy félek, hogy megbámulnak pl az utcán (amit még nem vettem észre eddig). Mert hogy tudom, hogy sz4rul nézek ki…

2.) Miért nem mutat többet a mérleg, ha már többet eszek, mint ezelőtt?? Mindent eszek, amit egy normális ember megeszik. Ma például lasagnet ebédeltem. És 6-szor eszek egy nap!!


Most akkor a mérlegem a rossz? Vagy mi a bajom???



2021. okt. 30. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel eszel többet, és mióta? Lehet, hogy még mindig nem eleget eszel, vagy időre van szüksége a szervezetnek a hízáshoz.

Örülj neki, hogy nem érzed magad rosszul. Ha anorexiás maradnál, egész biztosan rosszul éreznéd magad előbb-utóbb.

Nem valószínű, hogy rossz lenne a mérleged, de mérheted magad centivel is, az biztosan nem tud elromlani.

Jobbulást!

2021. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van olyan,hogy megbámulnak, mert nem mindannapos a 11-es BMI (amúgy elvileg kórházban kellene lenned, a szüleid nem segítenek, hogy kezelést kapj?). Engem is megbámultak, pedig nekem ,,csak" 13 volt.


Eleinte a szervezeted AZONNAL felhasznál minden tápanyagot, hogy túléld, ezért nem tudsz hízni. De ha kitartasz, ami muszáj lesz, ha élni akarsz, akkor valamennyit fogsz hízni.


Üdv: Egy régóta gyógyuló lány.

2021. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Értem… 2 éve nyár elején diagnosztizáltak és 40 napot töltöttem kórházban, ahol sikerült megtanulnom újra enni. Minden napom csak fájdalommal telt és max.1 napom volt, hogy nem sírtam végig a honvágy miatt, úgyhogy addig könyörögtem a szüleimnek, hogy kihoztak. Akkor kb. 12 éves voltam. Az azutáni egy évben egyre kevesebbet ettem, végül 800 kcal-nál eldöntöttem, hogy növelem az adagjaimat, így most kb. 1100 kalóriát eszek egy nap. Szóval most se sokat, de ettől már szerintem híznom kellett volna. De mostmár kezdem megérteni, hogy ez csak a szervezetem fennmaradásához elég… És igen, minden nap gondolok arra, hogy milyen lenne, ha nem lenne semmihez erőm, és ez erősíti annak a tudatát bennem mindig, hogy ennem kell. Remélem egyszer majd meggyógyulok… Mégegyszer köszönöm!
2021. nov. 1. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 1200 kalória a minimum hogy életben maradj. Azért gondolod hogy elég, mert a tested hozzászokott a koplaláshoz, nálam is igy volt. Szóval lassan, fokozatosan emeld 2000 kalória fölé a beviteled olyan 150-250 kalóriával/hét (szerintem 2500-ig ameddig nem lesz egészséges a súlyod, aztán 2000, de itt egy jó kalkulátor [link] Az amúgy nagyon jó, hogy felismerted hogy enned kell.
2021. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!