Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Még alapvetően egészséges...

Még alapvetően egészséges életmód és rendszeres sport mellett is hogy lehet valaki fitt, akár kockás hasú lenni, ha minden nap 15-20 dkg húst megeszik?

Figyelt kérdés
2021. nov. 2. 13:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem így működik az emberi szervezet. Nem a megevett étel tömege megy fel rád. Akkor hízol, ha magasabb a kalóriabeviteled, mint amennyit elhasználsz. Minden ételnek más a 100 grammonkénti kalóriatartalma.

Javaslom a fogyókúrák témakört, ott elég rendesen ki van veséve a téma.

2021. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
2. vagyok. Az én válaszomat elfelejtetted lepontozni az 50%-os profilodról. Csak a 69%-osról szavaztál.
2021. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ember bármilyen élettevékenysége energiát használ fel. Már maga az is kalóriát fogyaszt, ha valaki csak fekszik. Igaz, akkor nem sokat fogyaszt.

Valamivel többet fogyaszt, ha ül, és tévét néz, vagy olvas, vagy tanul. Még többet, ha felkel és sétál egyet. Ha pedig sportol, akkor a sport idejére sok kalória kell - persze ez az időtartamtól is függ.

És itt jön a lényeg! Mert ha valaki több kalóriát fogyaszt, mint amennyit megeszik-megiszik, akkor fogyni fog. A sport segítség ebben, hiszen fizikai munka. Persze nem a szellemi sport, mert akkor érthető a kérdésed.

A test idomul a sporthoz, megerősíti azokat az izmokat, melyeket a sportoló erősebben igénybe vesz, például a futók lábát. Ehhez fehérjére van szükség. A húsokban sok a fehérje, ami segít felépíteni az izmokat.

2021. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha valaki 20 dkg zöldséget eszik? Az hogy lehet kockás hasú? Én vegán vagyok, de ebben az esetben nem értem miért rosszabb a hús.
2021. nov. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!