Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rossz ember vagyok ez miatt?...

Rossz ember vagyok ez miatt? Már nem találom vonzónak a barátnőmet. (Kicsit hosszú lesz)

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, a barátnőm 23, 2 éve vagyunk együtt. Az elmúlt fél évben eléggé összecsaptak a hullámok a feje fölött. Kibukott az egyetemről, összeveszett a családjával, munkáját elveszítette mert nem bírta a tempót. Azóta evéssel próbálja csökkenteni a stresszt, hiába próbálok érzelmileg segíteni neki. Éjjel-nappal eszik, mindenféle szarságot össze-vissza. Tegnap este pl. két pizzát rendelt, egy óra alatt be is tolta mindkettőt.


Lényeg, hogy fél év alatt 17 kilót hízott. Kb. 160 centi lehet és 78 kg volt mikor utoljára mérte. Nem kell félreérteni, ugyanúgy szeretem, de már nem bírok úgy tekinteni rá, mint előtte. Nincs kedvem a szexhez, ahogy levetkőzik egyből elmegy a kedvem. Néha próbálom megerőltetni magam és van szex, de muszáj másra gondolnom közben, különben rögtön lelankadok. Szégyenlem magam ez miatt, úgy érzem sokszor, hogy velem van a baj, meg bunkó vagyok, hogy ennyire számítanak nekem a külsőségek.


Már beszélgettem vele erről, de nem hajlandó változtatni. Mindig azt mondja hogy majd ha talál munkát jobb lesz, de az elkeserítő, hogy nem is igazán keres... Nem vagyok orvos, de szerintem depressziós. Pszichológusról hallani se akar, én meg kifogytam az ötletekből. Már meguntam, hogy mindig hívom őt sétálni, bicózni, mozogni akármit, de ő csak itthon tesped. Szerintetek hogy tudnám elérni, hogy ne zabáljon annyit? Vagy kezdjen el sportolni valamit? Ha így folytatja, még ennél is kövérebb lesz. Bevallom, megfordult a fejemben, hogy elhagyom, de akkor a világ szemétládájának érezném magamat.



2021. nov. 2. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig konkrétan elé kell állni. Nehéz időszakon megy keresztül, érthető, de nem kell elnyújtani a nehéz időszakot. Igenis keresni kell a megoldásokat. Tőlem ultimátumot kapna, de nem a kövérsége miatt, hanem az élete elrendezése érdekében.
2021. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Elhízott ez már tenyleg sok...
2021. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem két lehetőséged van:

1. Ha nagyon szereted megpróbálsz neki segíteni még jobban (bár amit leírtál nem tudom mit lehet még segíteni neki)


2. Szakítasz vele de ha még nem depressziós azok után szerintem tuti az lenne

2021. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Keress mást addig , neki adj ultimátumot . Ismerős a helyzet , 2szer megtörtént . Viziló van az állatkertben meg a Ozon tvben , otthonra nem kell . Aki eltesped minimális eséllyel lesz újra a régi ....
2021. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Nekem volt/van ilyen szakaszom. Elvesztettem a munkám, utána nem találtam újat, problémáink voltak a barátommal. Ettem, egész pizza, kóla, édesség, ami csak befér. Híztam 20 kilót. Depressziós lettem. Úgy néztem ki, mint egy zsák krumpli. Aztán elhatároztam magamat, lefogytam. Már nem nézek ki krumpliszsáknak, nem zabálok, de ugyan úgy szar. Neki is biztos rossz az egész, én örültem volna egy kis bátorításnak vagy, ha valakinek ki tudtam volna önteni a lelkem. Muszáj lesz vele beszélned. Hogy azt akarod, hogy ne legyen szomorú, hogy így csak árnyéka önmagának és csak tönkre teszi magát. Meg is mondhatod, hogy vékonyabban dögös volt, de így nem az igazi. Veszteni valód nincs, ha a szakításon gondolkozol. Esetleg megmondhatod neki, hogy úgy érzed ez a sok dolog éket ver közétek, de te nem szívesen veszítenéd őt el, segítesz neki megváltozni, a helyzetet megváltoztatni.


Egyik barátnőm is a problémái miatt zabál. Nagyon sajnálom, hogy ezt teszi magával. Mondtam már neki, a válasza az volt, hogy az evés az egyetlen öröme. Ezt én is jól tudom, ugyanígy voltam. Már az sem maradt nekem.


Ez eltér a témától, viszont egyik exem annak idején a fejemhez vágta, hogy meghíztam, már nem kíván. Amikor összejöttünk 163 cm és 45 kiló voltam. Ez kb 9 év múlva volt (10 évig voltunk együtt), akkor voltam 60 centi, vékony voltam, és lett egy kis cicim is a 60 kilóval... De nem mozgatott, mert én 45 kilósan nem éreztem jól magam, 60 viszont ideális volt.

2021. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Attól tartok, hogy itt más baj is van a kapcsolattal. Egy jó párkapcsolatból mindkét fél profitál, ha a barátnőd kibukott (mert nem tanult megfelelően), vesztett a munkatempójából stb. akkor valami nem stimmel.
2021. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!