Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet glutènèrzèkenység?...

Ez lehet glutènèrzèkenység? Te miből jöttèl rá?

Figyelt kérdés

Èn alapvetōen nagyon ritkán, ès keveset tudok hízni, vèkony testalkatù vagyok, pedig sokat eszem ès szeretek is.

A nyàron nagyon stresszes időszak miatt folyton ment a hasam ès le is fogytam hirtelen azt a kis pluszt amit addig sikerült felraknom.


Aztán helyre jöttem, elkezdtem ugyanazokat enni, ám mintha nem lenne normális az emèsztèsem.

Egy pár napig bármit ettem olyan volt,mintha nem tudnà megemèszteni a gyomrom. Szùrò fàjdalom volt a gyomromban majd vagy hasmenès vagy szèkrekedès.

Voltam vizsgàlaton, felírtak pár dolgot, de nincs gond a màjammal, epèmmel ès fèrges sem vagyok,helicobakter is negatív. Vettem pàr gyògyszert amù ùgy tűnt segít.... de azòta is szinte àllandò a nyomás, szùràs èrzet fent a gyomromnàl.


Már a glutènra kezdek gyanakodni. Szinte mindennel eszek kenyeret, imàdom a házi hamburgereket, tèsztàs èteleket is, pèksütiket. Nagyon nagy csapás lenne, ha többet nem ehetnèk ilyesmit.

Szerintetek lehet ez annak a tünete?

Amit mèg èrzek, az hogy àltalában fàradèkony vagyok, nincs sok energiàm ès nem vàg ùgy az agyam,mintha tompa lennèk, de ez màr règòta fennáll.

Mit gondoltok? Ezzel amùgy hova kell mennem ès hogy derìtik ki? 25n


2021. nov. 3. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, leirtad az en eletutamat is. Szerintem itt a stressz lesz a problema. Es lehet, hogy ugy erzed h felszabadultal de szerintem te is meg benne vagy a dologban, nem leptel tul rajta. Ezert fos az emesztesed is.


Mondjuk amiket eszel azok nyilvan nem belbaratak szoval..;D probalj meg egy ket hetes valamire valo belkimelo dietat. Egyel sok rostot stb.

2021. nov. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszod!

Lehet benne valami... kb 3 hònapig voltam nagyon rosszul, annyira stresszeltem, hogy alig ment le a torkomon pàr falat, aztán màr ment is a hasam. Aztàn ùgy tűnt megoldòdik,legalàbbis tùllèpek a problèmàn , ès màr van ètvàgyam, eszek is, nem megy a hasam de folyton szùr a gyomrom.

Ezelőtt nem volt bajom az ilyen kajàkkal.

Neked mi segìtett, vagy mèg mindig benne vagy?

2021. nov. 3. 07:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg mindig benne vagyok. Tul vagyok a stresszes idoszakon de nem vagyok lelkileg szabad mèg. Nem dolgoztam fel bizonyos dolgokat teljesen. Reggel stresszesen kelek. Valoszinuleg a kortizol szintem rohadt magas lehet.


Amugy amit meg megprobalok, hogy bizonyos eteleket kizarok es akkor megnezem ugy, illetve novelem a zoldseg bevitelt.

2021. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező. Leírom neked anyukám történetét. Minden előzmény nélkül lett rosszul pár éve a munkahelyén. Ült az irodában és épp árút rendelt (boltban dolgozik) érezte hogy elzsibbadt a lába, ezért fel állt hogy megmozgassa magát. De ahogy fel állt össze is esett, és többször elájult, de ő erre nem igazán emlékszik. Rengeteg vizsgálaton átesett, elküldték 100x vérvételre, mindenét megröntgenezték.Rosszul volt, zsibbadt mindene. Napokig fel sem tudott kelni, utána is kísérettel ment meg taxival mindenhová mert alig bírt sétálni olyan rosszul volt. Folyton ájulás szélén állt. Senki nem tudott mondani neki semmit. Elég sok időbe telt mire sikerült kitapasztalnia, hogy a glutén az ami miatt rosszul van. Nála olyan, hogy nem rögtön van tőle rosszul már ha pl olyat eszik. Cukrász vagyok, és szeretek sütni. Sajnos nem minden sütit tudok gluténmentesen elkészíteni, és előfordul hogy nem tudd ellenállni. Egy ideig bírja a szervezete, eszik és nincs baja. De azután összegyűlik a testében gondolom, és zsibbad mindene, hasmenése van, görcsöl a gyomra, gyenge stb... Most pár évvel később már a laktózzal is problémája van. Tehát glutén és laktóz mentesen étkezik. Félek hogy cukorbeteg is lesz, mert az is kapcsolódik ezekhez a betegségekhez. A krumplit keserűnek érzi, a sertés húst büdösnek. Teljesen megváltozott azóta az étkezési szokása. Szerencsére imádjuk az ázsiai konyhát. Próbáld ki a rizstésztát, az üveg tésztát. Lidl-ben nagyon finom a gluténmentes tészta. Próbáld kitapasztalni magadnak, ne hogy bajod legyen.
2021. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!