Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy mégis gluténérzéke...

Lehet, hogy mégis gluténérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

Az a gyanúm, hogy problémám lehet valamelyik élelmiszerrel. A laktózt már sikerült kideríteni, de szerintem van itt még más is. Mert van, hogy rosszul szoktam lenni.

Főleg mióta próbálkoztam vegán kajákra áttérni, ezerszer rosszabbul lettem. A végén már az izületeim is fájtak.


A gluténra tippelek. Ezzel kapcsolatban voltam gyomortükrözésen és biopszián ami nem mutatott ki eredményt. Viszont a Foodtest 220+ vizsgálat adott ki értékeket gabonákra...

Azt olvastam a témában, hogy lehet valami olyan féle érzékenység is amit a biopszia nem mutat ki.

Van köztetek esetleg ilyen betegtárs akinek szintén nem mutatott semmit a biopszia és mégis gluténérzékeny?


Én ezt a 2 vizsgálatot találtam:

[link]

[link]

de ha tudtuk bármi javaslatot azt nagy örömmel fogadom. :)



2021. szept. 8. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Van olyan, hogy a gabonára vagy érzékeny és nem glutenra.


Szójára nem mutatott semmi az allergia teszt? Csak mert nagyon sok kajaban ott van, mint adalék anyag, és ha mostanában több vegan kaját ettél akkor gyakrabban talalkozhattal vele. A szója a 14 leggyakrabban előforduló étel allergének egyike.

2021. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az árpára, kukoricára és amarántra adott magas értékeket.

De igazából zabot ettem sokat.

2021. szept. 8. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nekem ezt a tesztet csinálták, ami negatív lett és erre mondták, hogy menni kell gyomortükrözésre, mert az specifikusabb. Szóval megcsináltathatod, de ha voltál már gyomortükrözésen, és az negatív volt, akkor annyira nem esélyes ez sem. De másik oldalról 7000 forint nem olyan nagy összeg, ha az egészségedről van szó és ennyire rosszul vagy.


[link]


Az a baj, hogy van a glutén érzékenység, a glutén intolerancia és a glutén allergia.

Ebből csak az intolerancia és az allergia kimutatható. Az érzékenység csak kizárásos alapon megtapasztalható.

2021. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!