Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak ha nem bírom...

Mit csináljak ha nem bírom enni a diétás kajákat? 21/f

Figyelt kérdés

180 cm vagyok 80 kg val, Skinny fat testalkattal. Vékony vagyok de van rajtam felesleg.

Elkezdtem egy hónapja diétázni, nem ettem azóta se csokit, számolom a kalóriákat is, kicseréltem az étrendben mindent ami eddig volt.

Viszont egyszerűen már a reggeli tojás variációkat, zabpelyheket sem bírom már megenni, összerándul a gyomrom tőle. Pedig ezek amik fehérjében gazdagok, magas rosttartalma van, de képtelen vagyok ezt enni.

Úgy meg tudnék enni néha egy szalámis szendvicset vagy egy sajtos melegszendvicset de egyszerűen nem akarom elcseszni ezzel a diétát, mert rettentően nehezen fejlődő testem van.


2021. nov. 9. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a szendviccsel? Egyet egyél, és sok zöldséget hozzá.
2021. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne ehetnél szalámis szendvicset, vagy sajtos melegszendvicset?

Ettöl nem fogsz hízni, ha kalóriákat számolsz, akkor akár csülökpörköltet is ehetsz, csak nem vödörszámra!

Szerintem nagyon félreérted a fogyás témakört!

NEM az a cél, hogy X hónapig "diétázol", közben kb 5 féle élelmszert eszel, utána meg, ha elérted a célodat, akkor abbahagyod a diétát és visszatérsz a korábbi étrendre!

Ha normálisan, tartósan és egészségesen akarsz fogyni, akkor az életed végéig tartó életmódváltoztatást kell, hogy jelentsen, különben csak jojó lesz belöle.

A kalóriaszámolás jó módszer, de csak akkor, ha közben MINDENT eszel, nem tiltasz le SEMMIT! A "titok" CSAK ANNYI, hogy amiben sok a kalória, abból kevesebbet eszel, ami meg kevesebb kcalt tartalmaz, abból többet. Ha jól állítod össze az arányokat, akkor aránylag alacsony kalóriakeret mellett sem éhezel, nem kell olyasmit enni, ami nem esik jól, illetve bármit ehetsz, amire rákívánsz, amíg belefér a napi keretbe.

Meg természetesen a kalóriakeretet is normálisan kell megállapítani, nem ilyen 800-1200 kcal szinten, mert ez egyszerüen koplalás!

Javaslom a kaloriabazis.hu használatát, ott a makrókat is tudod követni, azaz igazán rossz nem lehet az étrended, ha kb. minden stimmer a rendszer szerint.

A magasság/súly alapján neked nem igazán fogyni kellene, hanem súlytartás mellett komolyabban sportolni, hogy izmot tudj felépíteni, azaz normális alkatod legyen, nem pedig súlyt veszteni.

2021. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne egyél ilyen trutymókat. Semmi baj a szalámis szendviccsel, csak felezd a mennyiséget.
2021. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet nem jól készíted el ezeket az ételeket vagy mindig ugyanazokat eszed és már megundorodtál tőle. Fűszerezzük bátran és variáld az alapanyagokat. Elég sok egészséges étel van, kizárt hogy mindegyik rosszul essen.

Én például azt hittem utálom a halat, de csak azért mert szár minőséget vettem és azt is rosszul készítettem el. A csirke mellet is utáltam, mert mindig száraz meg rágós volt. Picit képeznünk kell magunkat a konyhában, hogy finom ételeket főzhessünk.

2021. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!