Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék, de mindig...

Hízni szeretnék, de mindig hányok, ha sokat eszek. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Nagyon vékony vagyok, sosem voltam kövér. Viszont most elértem azt a kort, hogy igenis irigykedek a jó husis, combos lányokra. Nagyon nem tartok az ő szintjüknél, ami eléggé bánt lelkileg.

És próbáltam már rengetegszer azt, hogy sokat eszek, vagy legalábbis ami egy atlagos embernek normális mennyiség, de mindig hányás lett a vége.

Ha meg előfordul, utána napokig max egy csokit eszek naponta.

Es egyszerűen nem kívánom az etelt.

A másik dolog amiért sokat eszek az az ingerultseg. (ez is ritkán van, hogy ilyen szinten ideges legyek). Teletömöm magam, utána meg megyek rókázni.

Es nem erőltetem, nem en akarom, hogy igy legyen. Magától jön.


Valaki tudja hogy hogy lehet ezen segíteni? Vagy mit tehetek? Ez valami betegség?



2021. dec. 4. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem napi 1x kell sokat enni, hanem 2 óránként egy keveset.. annyit hogy tudj 2 óra elteltével is enni egy keveset. Így az ébrenléted alatt 5x eszel és az a mennyiség több lesz mint amit 1x-re meg tudnál enni.
2021. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg edzeni. Nekem is elmegy az étvágyam ha nem edzek egy ideje. Kardiózni tilos! Súlyzós edzést, guggolást és a sprintet ajánlom.
2021. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg az étkezésnél az étel milyenségére koncentrálni.Ha sok olyan kaját eszel,amiben a legtöbb százalékkal szénhidrát van,akkor hízni fogsz.

Alapból csinálhatsz egy kalóriaszámítást is.Vannak jó appok erre,a kalóriabázis pl. egész jó.Ugye aki fogyni szeretne az a napi kalóriaszükségletéhez képest kevesebb kalóriát kell hogy bevigyen.Kiszámolod a napi kalóriaszükségleted...ha annyi kalóriát viszel be pontosan,akkor nem változik a testsúlyod,ha kevesebbet fogyni fogsz,ha többet hízni.De bármilyen mozgás,sportolás,erősebb fizikai munka befolyással van a kalóriabevitelre.De ezt az appon követni tudod.És az étkezésed is össze tudod állítani,hogy hízzál...aztán ha nem működik,mert hánysz,akkor addig kísérletezel,míg összeáll egy olyan étrend,aminek segítségével több kalóriát juttatsz a szervezetedbe,mint amennyit felhasználsz.Egy nap lehet étkezni 2 szer is sokat,és 10 szer is keveset.És nem kell mindig teleenni magad.Eszel reggelit,aztán 2 óránként mindig valamit.Egy műzliszelet,aztán egy kis gyümölcs a főétkezések mellett.

2021. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Peritol nevű tabletta! Háziorvos felírja. Én szedtem régen, 10 kg híztam.
2021. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idos vagy?
2021. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5

16 éves vagyok, nemsokára 17.

2021. dec. 4. 17:42
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Ha valaki még tud valamilyen tippet, vagy van egy kis tapasztalata a témában, vagy bármit hozzá tud fűzni, azt is nagyon megköszöném.<3

2021. dec. 4. 17:44
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Keress fel egy pszichiátert, és kezeltesd a súlyos tesrképzavarodat.
2021. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem érdemes lenne beszélned egy pszichológussal. Étkezési zavar, testképzavar is lehet. Meg ugye a falásrohamok. Egyébként meg egy jó edző, étrend, és kitartó edzés mellett rengeteget izmosodhatsz.
2021. dec. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne hányásig egyél, hanem többet egyél, mint amennyit szoktál. Például ha egy tányér spagettit ettél például ebédre, akkor most próbálj meg kettőt enni. Ne tömd meg hányásig, pár nap alatt nem tágul ki a gyomor.

Többet egyél de ne rosszullétig.

2021. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!