Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 20:00-21:00 körül tör rám az...

20:00-21:00 körül tör rám az éhség és mindig eszem valamit. Kb. 10kg túlsúly van rajtam. Miért van ez? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok bulimiás és nem hánytatom magam soha. A késő esti étkezéskor egy házat is meg tudnék enni, olyan éhes vagyok, de visszafogom magam, hiszen tudom, nem szabadna ilyenkor enni. Előfordul, már késő délután is érzem, sokat tudnék enni. Nem vagyok cukorbeteg sem. Köszönöm.
2021. máj. 31. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Hogyha érzed, hogy jön az evési kényszer, akkor igyál egy pohár vizet.
2021. máj. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Psylocyber ***** válasza:
76%

én most éheztem meg de nagyon:) speciel úgy vagyok vele, hogy ha többet eszek akkor sajna többet is kell mozognom, ha nem akarok elhízni. De alapvetően nekem is mindig este van evési rohamom.


#2-es jó tanácsot ad, kiegészíteném azzal, hogy ilyenkor egyél valamilyen gyümölcsöt a pohár víz mellé. A kiwiről azt hallottam lefekvés előtt kifejezetten jó hatással van a szervezetre, jól alszol tőle.

2021. máj. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy nap melyik szakaszában eszel többet, az összes kalória számít. De ha éhségroham jön rád bármikor, akkor lehet, hogy nem megfelelő az étrended, kevés a zöldség benne vagy sok a szénhidrát, ami gyorsan felszívódik, és éhségrohamot okoz. Vagy szimplán túl keveset eszel a nap első felében, amiért baromira megéhezel este. Vagy megiszol egy pohárka bort, sört, ami hirtelen rád törő éhséget képes csinálni. Ennyi jutott eszembe hirtelen.
2021. máj. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 KSM92 válasza:
Valóban a kalória számít, azt számold csak. Alvás 2-3 órával egyél utoljára, hogy ne legyél túl éhes és emiatt ne tudj aludni vagy éjszaka felkelni. Ha mégis felkelsz éjszaka, érdemes lefekvés előtt 1 pohár narancslevet inni, ami egyszerű szénhidrát.
2021. máj. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ingadozó vércukor okozza a problémádat. Vegyél vércukormérőt.
2021. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vszeg napközben nem eszel eleget, azért jön rád estére a falásroham.


Én mióta napi 5-6x eszek, nem zabálom ki a hűtőt este, mert a vércukorszintem folyamatosan szinten van, és mindig van valami a gyomromban, nem korog, nem üres.

2021. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!