Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 1 hete tartó hasmenés?

1 hete tartó hasmenés?

Figyelt kérdés

Sziasztok

1.hete van hasmenésem, kB napi 4xer megyek wcre, vizes, lágy hasmenés főleg.

Hányingerem nincs, gyenge nem vagyok, kívánom az ételeket is, de minden étkezés után szinte azzonal mennem kell a wcre.

Ha semmit nem eszek akkor nyilván nem kell wcre mennem

De egyébként bármit eszek, azonnal. Leves, sós krumpli, keksz stb bármi

Diétát tartok, szén tablettát szedek, eddig semmi javulás.

Semmi nem marad meg bennem

Az orvos a diétát és a szén tablettát javasolta 2 napja.

Eddig nincs javulás.

Volt valakinek hasonló? Mit tehetnék? Sose volt még ilyen


2021. dec. 19. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Szén tbl szetintem nem jó, mert megfogja a bakteriumokat is. Manapsag ezt nem javasolják...


Antibiotikumot szedtel mostanaban?

Etelallergiad nem keeht?

En elmennek sos egy gasztroenterologushoz kivizsgaltatni ezt,ebből lehet komolyabb baj is.

2021. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Diétázni kezdtem, igazából semmi extra csak elhagytam a cukrot, kenyeret lecseréltem, sok tojást ettem stb

Reggelente sok vitamint szedtem

Ez 1 hete ment így amikor kezdődött a hasmenés

Orvos azt mondta antibiotikummal csak rosszabbat tennék magammal, ő javasolta a szén tablettát, diétát illetve hogy igyak coca colat :/

Eddig nincs javulás

2021. dec. 19. 17:38
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

A széntabletta pont hogy megfogja a toxinokat,tehát jó dolog..

Milxen kenyeret eszel? Cukor helyett mit használsz? Edesítőszerek nagy része okoz hasmenést.. férjemnek még az eritrittől is ment a hasa,pedig attól elvileg nem kellene.

2021. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Arra gondoltam h az antibiotikum, kinyorja a belflorat. Aki tartosan szedeETT annal fellephet hasmenés. Erre kerdeztem ra.


A sok édesítő, cukorpotlo, vitamin fogyi tabi is csinál ilyet.

2021. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Covid tesztet kérnék inkább.
2021. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tegnap csináltam itthon kovid tesztet, negatív lett.

Roberto teljeskiörlésű kenyeret eszem, de csak reggelente 2 szeletet, többet nem. A nap többi részében levest ettem, vagy főtt ételt ami általában valami csirkemelles, rizses, zöldséges dolog volt. Nem szedtem fogyi tablettákat, csak vitaminokat

B-K-C vitamin, magnézium, vas. Amióta tart a hasmenés nem szedem egyáltalán vitamint sem.

Édesítőszereket sem használok. Nem fogyasztottam semmi olyat mostanában amibe cukrot kellett volna tennem.

Napi 6db szén tablettát szedem, plusz normaflor, diétásan étkezem, lassan már tényleg semmit nem eszem. Ha nem is étkezés után rögtön de 1 órán belül biztos mennem kell a wcre.

Az orvos azt mondta most hogy 1 hét múlva telefonáljak elmúlt e.

De gondolom már javulnia kellene azért :/

2021. dec. 19. 18:06
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Tudom,hogy sokaknál hasfogó,de nekem a vastabletta hasmenést csinált. :)
2021. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Normaflor helyett olyan probiotikumot szedj, ami kapszulás, tehát bélben oldódik, több törzset tartalmaz. Probio7 pl, vagy enterolt. Mielőbb széklet mintát kellene leadnod, lehet, hogy nem megfelelő higiéniával kezelted a csirkehúst, és benyaltál egy szalmonellát vagy hasonlót.
2021. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Bolus adstringenst próbáld meg.
2021. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Ha ez vígasztal én majdnem 2 hete csinálom ezt… kólától jobb néha… valami fertőzés, háziorvos szerint diétázzak…pár napig jobb volt, de akkor is 3-4 alkalommal voltam naponta, és annak ellenére, hogy alig ettem hatalmas mennyiség volt… ma ismét 5 percenként rohanok, 2 korty víz után is
2021. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!