Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Több mint 3éve tartó hasmenést...

Több mint 3éve tartó hasmenést mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Naponta 3-4szer kell wc-re mennem. Nem szaporas, de ha visszatartanam begorcsolne a hasam. Nem emlékszem mikor volt utoljára rendes szekletem. Viszont fogyni nem fogyok tőle. Sőt! Inkább hizok. :(

#hízás #széklet #kronikus hasmenés
2015. márc. 4. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Fu.. ezzel nagyon is orvoshoz kéne menni.
2015. márc. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia,nekem 1 éve egy bizonyos jégkrémtől a hasam ugyan így reagál a tejre és a tojásra. Nem lehet, hogy te is allergiás vagy valami ételre, amit sokat eszel? Amúgy Jobbulást! :)
2015. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

1-es vagyok. Vesemedence gyulladással voltam kórházban, mellettem feküdt egy csaj, aki ugyanígy járt. Vizsgálták egy pár napig, kiderült hogy valami heveny gyulladása vagy mije van és pl fűszeres kaját egyáltalán nem ehet.


De tényleg annyi dolog lehet az oka, először egy vérkép kellene, utána egy hasi ultrahang esetleg egy tükrözés. Meg még ki tudja hogy mi, eredmény függő is. Ezért menj el az orvoshoz mihamarabb.


Ételallergia általában kiütést is okoz de ételérzékenység még lehet, az is okozhat hasmenést. Ezt saját magadnak is ki tudod tapasztalni, mondjuk két napig nem fogyasztasz tejterméket. De semmilyen formában, csak ilyen biotej vagy mi az Isten. Aztán ha nem múlik el, akkor mész tovább a gluténhez és azt mellőzöd. Sajnos az ételintoleranciát máshogy ha jól tudom az orvosok sem tudják bebizonyítani, csak az allergiát ami ugye heves reakciót vállt ki a szervezetben.

2015. márc. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl irritábilis bélszindróma, de kikell vizsgáltatnod, mert lehet komolyabb is.
2015. márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki kmenj el gasztroenterológushoz és ő megvizsgál. Valószínűleg előjegyeztet vastagbéltükrözésre is, mert lehet colitis ulcerosa, de akár polipod is lehet, amit minél hamarabb le kell csípni.

Ha sztk-s szakorvosi rendelőbe mész, akkor nyilván várhatsz rengeteg időt, mire sorra kerülsz..

2015. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkább tűnik allergiának, mert Crohn vagy IBS esetén fogynál és 3 alatt már vér is lenne a székletedben. Annyira komoly nem lehet, ha hízol, de egy kivizsgálás nem ártana.
2015. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ibs-nél nem törvényszerű a fogyàs, ezért is írtam mert pl én sem fogytam... De biztosat csak doki mondhat, kár találgatni.
2015. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!