Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenység? Van itt...

Laktózérzékenység? Van itt olyan, akinek több hónapig tartó puffadás és hasmenés után kiderült, hogy laktózintoleranciája van? Tehát nem csak tejtermék elfogyasztása után, hanem hónapokig minden nap, minden napszakban tartó puffadásról van szó

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Esetleg nem vagy lisztérzékeny is!
2014. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló mondja,lehet egyéb érzékenységed is. De sajnos laktóz nem csak a tejtermékekben van. Olvass el minden élelmiszert,hogy tartalmaz-e,de a gyógyszerek zöme is tartalmaz laktózt. Ha szedsz valamit,ennek is nézz utána.
2014. máj. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Semmit nem derítettek ki nálam, nekem kellett rendbe tennem a táplálkozásomat ahhoz hogy ne legyek rosszul.


Megjegyzem, nem utalták át egyetlen orvos meg táplálkozási szakértő fizetését sem azért mert rendbeszedtem magam, de hát vegyük úgy hogy úgysincs már TB ellátás az alkotmány szerint, tehát természetesnek vették, hogy majd én megoldom a problémámat. Igaz is, jobban jártam így.


Ezt ajánlom neked is.

2014. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fenőttként derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok, de nekem nem voltak tüneteim, pár évre rá viszont nagyon sokszor lettem rosszul, puffadás, hasmenés stb.. Most már csak laktózmentes termékeket fogyasztok, így szerencsére megint ok. a gyomrom. Menj el dokihoz, csinálnak tesztet, ahogy írták mások is, lehet laktóz, liszt vagy valami más is..
2014. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
bocsi hogy én is itt kérdezek. szóval én is magamnál tapasztalok tüneteket laktóz-érzékenységre! ezt hol és hogyan mutatják ki? hogy utalnak be és milyen szakorvoshoz? és 100%-osan biztos eredményt hoz? köszi előre is!
2014. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gastroenterológiára kell kérni beutalót a háziorvostól.
2014. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minek kérdezed, ha fölötted írtam hogy nem 100%-os a kimutatás? Miért nem kerülöd el azt az ételt amitől érzed hogy rosszul vagy?


A tejtermékek amikről most szó van amúgy is bizonyítottan krónikus betegségeket okoznak.. Hmm?

2014. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ja mondjuk igazad van, elkerülöm az ilyen ételeket aztán remélem a legjobbakat. a tejről én is hallottam hogy egészségtelen és, hogy nem igényli a felnőtt ember szervezete. meg a teheneknek se túl kellemes, hogy egy kis karánban tömik őket, aztán várják a tejet... tehát ha senkinek se jó vonjuk le kiknek jó... a cégeknek akik forgalmazzák, készítik és nem érdekli őket se állat se ember.

5.válaszoló vagyok

2014. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Neked is jó, ha szereted az ízét meg van benne egy ópiátszerű anyag ami szintén pozitív élményt (és függőséget) okoz.


Csak nem egészséges, de ne csináljunk úgy hogy csak a tejiparnak jó. A rengeteg joghurt és tejfogyasztó ember, ők élvezetet is találnak a táplálkozási szokásukban. Lehet mindent az iparokra kenni, de az emberek is benne vannak azért. Nem megróvás, csak próbálok tényszerű és nem elfogult lenni.

2014. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bár a joghurtok egy fokkal jobbak, legalábbis az élőflórások
2014. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!