Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Étkezés után,túlságosan szomjas leszek,fel megy a vérnyomásom,és felpuffadok,feljön a savam,ha tele iszom magam akkor nagyjából rendeződik a vérnyomás,és ez már régóta fent áll kb 3-4 éve,mi lehet a bajom?Vérvételre évente egyszer elmegyek van pár eltérés,de házi orvos nem komentálta,a MONO-nál van eltérés 9.6 nekem és 2-8 között jó

BASO-nál van eltérés 1.2 nekem és 0-1 között jó

Össz koleszterin-naá van eltérés 5.3 nekem és 2.6 -5.2 között jó

Amiláz-nál van eltérés 101 nekem és 28-100 között jó

A BASO és a MONO ha jól emlékszem gyulladást jelez nem értek hozzá csak annyit tudok hogy az egyik foggamal régóta szenvedek,januárba megyek vele orvoshoz,tályogos is,lehet épp az(vagyis remélem).

2018-ban rengeteg kivizsgáláson voltam,pánikbetegségem végett,mindent rendben találtak,1 szer tartottak bent 1 éjszakára mert lement a kálium szintem.Voltam kardiologusnál,tüdőgyógyásznál,piszhiáternél,az utóbbi írt ki csak gyógyszert,a többi rendben volt.

a vérvétel bő egy éve 2020.10.28 kor készült.

31 éves Férfi vagyok.



2021. dec. 29. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És a háziorvosod mit mondott, amikor 3-4 éve elmesélted neki a tüneteidet?
2021. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én olyan sok tünetet itt nem látok!

Mi az, hogy túlságosan szomjas? Literszámra iszod 1 étkezés után a vizet? Ha felmegy a vérnyomásod, mérd rendszeresen és ha folyamatosan magas, kérj az orvostól vérnyomáscsökkentőt. Egyáltalán mért méred pont étkezés után? Ha puffadsz és savas vagy, rossz a táplálkozásod, túl zsíros és fűszeres. Egyél könnyű ételeket. De puffadásra és savtúltengésre is van gyógyszer, még recept nélkül is.

2021. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem abból amit leírtál az jön le, hogy túlságosan nehéz ételeket fogyasztasz. (zsíros és fűszeres)


Ez magyarázat lehet a kissé emelkedett koleszterinszintre a sok zsír miatt, magyarázat lehet az étkezés utáni szomjúságra a fűszerek (leginkább só miatt), amely vizet von el a szervezetedből és ezek együtt a magas vérnyomáshoz is hozzá járulhatnak.

Az amiláz szinted szintén a helytelen táplálkozás miatt lehetséges. Ezek szerint keményítőben gazdag ételekből is sokat fogyasztasz, ugyanis az amiláz egy olyan lebontó enzim, amely a keményítő lebontását végzi akkor amikor még a szádban van az étel. Gondolom rengeteg szemét kaját eszel, ezért igényli a szervezet a fokozott termelődését.


Változtatnod kell az étrendeden, én csak ennyi problémát látok. Na meg a fogadat mindenképpen csináltasd meg. Az is a sok szemét kajától mehetett tönkre.

2021. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ezekre a tünetekre az utóbbi pár hónapban kezdtem jobban felfigyelni,főleg mióta vettem egy vérnyomásmérőt,és méregetem,előtte nem is tudtam róla,csak hogy savas vagyok,családba meg nálunk mindenki az,csak még én nem szedek rá savcsökkentőt.

A házi orvosommal nem is szoktam konzultálni ilyenekről,max megfázással,meg a vérvételi papírokért megyek hozzá.

2021. dec. 29. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemcsak megfázásra találták fel a háziorvost. Változtass az étkezéseden, mindjárt sokkal jobban leszel. Nem vagy elhízva?
2021. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

már amelyiket...itt jobban járok ha kezembe veszem a dolgokat,igaz fizetős,de teljesen máshogy foglalkoznak az emberrel mint ahová küldenének.

igen,tervbe van,újévtől kezdődik a változtatás!

De elvagyok hízva 180 cm magas 92 kg 31 F,mondjuk akkor is el voltam hízva amikor egy 10 sel kevesebb voltam de akkor többször előjöttek ezek a problémáim,és durvábban,már egy ideje nem mérem a pánikbetegségem végett ilyenkor a vérnyomásom mert akkor még feljebb megy,de amikor legutóbb mértem 160/140-et 110p-al mértem,az első se kevés de a 2. érték az durva,be mentem ügyeletre ott azt mondták akkor menjek be ha majd 200 lesz...kicsit tükrözi némelyik házorvost,tiszteletem a kivételnek.

2021. dec. 29. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Hipochondria
2021. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
néha én is elmélkedek rajta és mindig bele gondolok hogyha így lenne akkor minden kis semmiségel rohannák az orvoshoz,ez nálam már 3-4 éve jelen van,elvagyok vele,nem érdekel annyira.Voltam pszichológusnál 2-él is,úgy gondolom kiderült volna,pánik betegséget és szociális fóbiát diagnyosztizált mindkettő.
2021. dec. 29. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!