Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kólafüggőként a leszokási...

Kólafüggőként a leszokási periódus alatt elvonási tünetek?

Figyelt kérdés

Sajnos ezek vannak:

fejfájás, csökkent koncentrációs képesség, stressz, szorongás, félelem



Igyekszem kávéval bevinni egy kis koffeint, az a kisebbik rossz.


Hány napig/hétig kell megállnom, hogy ne igyak kólát?


(Szerencsére light-ot iszom, így legalább nem cukroztam anno agyon magam)



2021. dec. 31. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A zeró kólában nincs semmi a vízen, aszpartámon, némi szinezéken, meg egy minimális koffeininen kívül, szóval rohadtul nem emiatt fáj a fejed, nem emiatt csökkent a koncentrációd, nem emiatt vagy stresszes, nem emiatt szorongsz és nem emiatt félsz.
2021. dec. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1


Pszichésen is függhet tőle, akkor pedig simán produkálhatja ezeket a tüneteket.


Egy számítógépfüggőt csak 2 napig ne engedj oda a géphez... El sem hiszed milyen tüneteket képes produkálni, az agressziótól kezdve a depresszióig. Pedig az "csak" pszihés" függés...

2021. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a családunkban van egy fiatalember, aki az önálló élet kezdésekor azt gondolta, hogy a nagy önállóságában most már bármit megihat mértéktelenül. Ez a fiatalember új vesét kapott. Ma már retteg a vírustól, mert frissel műtött veséje miatt gyenge az immunrendszere.

Orvosok szerint is a napi 5-6 liter c... volt az oka, hogy tönkrement a veséje és függővé vált, pedig csak 20 éves.

Jól gondold meg, hogy mennyit iszol belőle.

2021. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Szóval az önálló élet kezdete és a mostani 20 éves kora óta tönkrement a veséje, függővé vált és már meg is műtötték?


Napi kamu...

2021. dec. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen pszichés függésre gondoltam.
2021. dec. 31. 19:20
 6/6 anonim ***** válasza:
4/5 Én nem azt írtam, hogy 20 éves kora óta ment tönkre a veséje, hanem azt, hogy most 20 éves. Kollégiumban lakott, jó anyagiakkal ellátva.
2021. dec. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!