Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánok hideg vizet...

Miért kívánok hideg vizet inni zsíros étel fogyasztása után?

Figyelt kérdés

Azt gyanítom, hogy a szervezet felmelegszik, ha zsírosat eszek és ezért lejjebb kell vinni a hőmérsékletet, valamint alapjáraton igényli a szervezetem a vizet.

Értem, hogy a zsír a nehezen és soká bomlik le és „nem jó hideg zsíros ételt enni”, mint sokszor hallottam gyerekkoromban, de a szervezetem mégis azt üzeni, hogy hideget igyak. A meleghez nincs késztetésem, hanem a hideghez. Ez tény. A tényeken legyetek szívesek ne fennakadni!



2022. jan. 7. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
31%
Mert a víz, különösen ha hideg emulgeálja a zsírokat.
2022. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sadam87 ***** válasza:
100%

Őszintén szólva foglamam sincs, csak tippelni tudok. Az egyik, ami eszembe jut, hogy a szíros ételek gyakran sósak is egyben. (Ráadásul a víztartalmuk is alacsonyabb.) Márpedig a felszívódó só növeli a vérplazma ozmotikus koncentrációját, ami szomjúságot okoz. A másik ötletem, hogy a bélbe kerülő zsír esetleg nehezíti a víz felszívódását. Mint mondtam, nem tudom, igazak-e.


#1

A víz nem emulgeálja a zsírokat. Pláne hogyha hideg.

2022. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!