Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezt mi okozhatja?

Ezt mi okozhatja?

Figyelt kérdés

általában munkahelyen nem eszek és reggel sem mielőtt eljövök otthonról. Délután, kb 3-3.30 fele mikor hazaérek akkor eszek először. Ez mindennap így van és azt vettem észre, hogy 4 hónap alatt 66-ról 79 kg-ra híztam. Nem eszek mást amit eddig ettem azzal a különbséggel, hogy még iskolás voltam napi 3x ettem.. A testmozgásra nem marad időm..


20/F



2022. jan. 15. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem írsz elég információt. Milyen magas vagy? Milyen életmódot folytatsz, történt valamilyen változás 4 hónapja? Irodai munkát végzel? Mit és mennyit eszel egy nap?


Ha semmi sem változott az elmúlt 4 hónapban éd úgy híztál 13 kg-ot, az mindenképp orvosi kivizsgálást igényel.


(Olyan nincs, hogy nem marad időd testmozgásra. Arra van időd, amire szakítasz. Már 1 órás séta is jobb, mint a semmi.)

2022. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
annyi történt csak, hogy eddig ettem reggel is most pedig 20 órán keresztül szinte semmmit. De mikor hazaérek eléggé be szoktam enni. :DD 175 cm magas vagyok
2022. jan. 15. 10:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Az probléma, hogy napi 1x "bezabálsz". Még mindig tudni kellene, hogy mit és mennyit eszel... Valószínűleg több kalóriát viszel be, és az anyagcseréd is lelassult a nulla testmozgás miatt.
2022. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
vacsizok is kb 7-8 óra fele.. egészségtelen dolgokat nem eszek. ebédre normális főtt ételt, értsétek: leves, hús meg valami zöldség, vacsorára meg szendvics..
2022. jan. 15. 10:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Sokszor kéne kisebb adagokat enni, nem egyszer zabálni. Az alapvetően borzasztó egészségtelen hogy a délután felénél eszel először. Az elhízás csak a bónusz ajándék amit ettől az életmódtól kapsz.
2022. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
az anyagcserém lelassulását érzem is amúgy. sokkal kevesebb mennyiséget és kevesebb alkalommal ürítek mint korábban. De az nem attól lassult le, hogy alig eszek? Mi köze ennek a mozgáshoz?
2022. jan. 15. 13:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül le az ember aktív életmódra kitalálva. Ha nem mozogsz semmit, akkor teljesen lelassul az anyagcseréd és elhízol. Minél aktívabb életmódot folytatsz, és minél több izmod van, annál jobban pörög az anyagcseréd is.
2022. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Attól is lelassult, hogy alig eszel. Ehhez jön még a mozgásszegény életmód.
2022. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Senior Séf ***** válasza:

Egész délelőtt koplalsz, ezt a szervezeted táplálékhiánynak diagnosztizálja, így tartalék üzemmódba kapcsol. Vagyis mindent elraktároz a szűkösebb időkre.

De nem lesz ez mindig így. Ha nem eszel rendesen nem jut elég energia az immunrendszerednek, a szervek regenerálódására, az emésztésre, stb.

2022. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
jó, oké. De más is van így, nem? Amúgy évek óta kisebb-nagyobb megszakításokkal így táplálkozok. Mikor visszaállok a normál étkezésre, napi 3x akkor érdekes módon tud stagnálni a súlyom 65-66 kg körül.. Amúgy heti 1x gyógyvizet iszok, hogy biztosan ki legyenek tisztítódva a beleim.
2022. jan. 17. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!